31 Οκτ 2015

Ανετη επικράτηση των εφήβων του Αχιλλέα Θερμαϊκού στην Επανομή

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους παίκτες του Αχιλλέα Θερμαϊκού, ώστε να πάρουν το πολύτιμο διπλό μέσα στην Επανομή επικρατώντας με 55-68 του τοπικού Αριστοτέλη.

Νίκη στο τέλος για τον Άγιο Δημήτριο‏

Σε ένα παιχνίδι που πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το 35ο λεπτό, ο Άγιος Δημήτριος πιο ψύχραιμος στο τέλος και με καλύτερες επιλογές επικράτησε της ΔΕΗ με 77-68. Το σκορ στο 35ο λεπτό ήταν 60-60. Σε εκείνο το σημείο ένα σερί 9-0 του Αγίου Δημητρίου έκρινε τελικά τον αγώνα.

Ανετη επικράτηση των εφήβων του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν εκτός έδρας της Ακαδημίας Αστέρια με 56-76. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 39-42 στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου.

Νικηφόρο πέρασμα και από το Λαγκαδά για τους εφήβους της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Για την πέμπτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, η  ομάδα της ΧΑΝΘ συνέχισε την αήττητη πορεία της περνώντας νικηφόρα και από την έδρα του Ερμή Λαγκαδά με το ευρύ  49-77.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Αρη

Συνεχίζει τις νίκες το εφηβικό τμήμα του Αρη, που επικράτησε εκτός έδρας της ΕΚ Σταυρούπολης με 84-56. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πλησιάσουν κυρίως στο δεύτερο δεκάλεπτο, χωρίς να καταφέρουν όμως πολλά.

Ντάμπλ σκορ για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Χωρίς να προβληματιστεί το εφηβικό του ΠΑΟΚ επικράτησε με 46-92 εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση.

«Κατοστάρα» για τις κορασίδες του Ηρακλή

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν με 104-30 στο «Ιβανώφειο» της ΑΕ Πυλαίας.

«Περίπατος» των κορασίδων του Αρη

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν στο «Αλεξάνδρειο» με 86-14 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Ολες οι παίκτριες των νικητριών χρησιμοποιήθηκαν για αρκετό χρόνο και σκόραραν.

Ανετο «διπλό» στα Κουφάλια για τις κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από το παιχνίδι

Εύκολα πέρασαν οι κορασίδες του Παναθλητικού-Πειραματικού Συκεών από την έδρα του ΓΑΣ Κουφαλίων καθώς επικράτησαν με 25-79.

Προπονήθηκε στην Κω η Νίκη Λευκάδας

Η Νίκη Λευκάδας βρίσκεται εδώ και κάποιες ώρες στο νησί της Κω, όπου ταξίδεψε με αεροπλάνο για την αναμέτρηση της τέταρτης αγωνιστικής της Α1 με τον τοπικό Ιπποκράτη.

Σημαντική ενίσχυση με τους αδελφούς Τσιότρα για νέους και άνδρες της Μαλακοπής

Το τμήμα νέων, αλλά και των ανδρών του ΑΟΜ Πυλαίας ενισχύεται σημαντικά με την απόκτηση του Δημήτρη και Αλέξανδρου Τσιότρα.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι της Αναγέννησης Φλόγας

Το εφηβικό της Αναγέννησης Φλόγας νίκησε τον Φρυγανιώτη με 52-46, έπειτα από ένα παιχνίδι που η κάθε ομάδα είχε υπέρ της ένα ημίχρονο. Η νικήτρια είχε σε μεγάλη μέρα τον Χατζηλιάδη και τον Παυλούδη

Παραμένει αήττητη στην Α2 ανδρών η Κύμη-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Η Κύμη διατήρησε το αήττητό της νικώντας με 59-57 το Περιστέρι για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Εκκρεμεί το αποτέλεσμα του εξ εξελίξει αγώνα ανάμεσα σε Προμηθέα Πατρών και Φάρο Κερατσινίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΑΣ Αστέρες

Σε χθεσινό αγώνα ο ΑΣ Αστέρες κατάφερε να φύγει με την νίκη από την έδρα του καθώς επιβλήθηκε με 69-62 του Πύρρου Ευόσμου.

Νέα επιτυχία για τους άνδρες του Ναύαρχου Βότση

Άλλο ένα καλό παιχνίδι και άλλη μια εύκολη νίκη για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε χθες του Πέρα με 84-67 και παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου του.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα GBA-Γαλαξίας για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Νίκησαν χωρίς να εντυπωσιάσουν οι έφηβοι του ΔΑΣΩ

Προβληματικοί παρουσιάστηκαν για ένα ακόμα ματς οι έφηβοι του ΔΑΣΩ παρά τη νίκη τους στις Συκιές επί της ΗΟΟΡ με 50-65.

Πέρασαν από τη Μηχανιώνα οι έφηβοι της Θέρμης

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Θερμαϊκού Θέρμης επιβλήθηκαν στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 65-75.

Επανήλθαν στις επιτυχίες οι γυναίκες του Παναθηναϊκού-Βραβεύτηκαν για την προσφορά τους στον Αθηναϊκό Καλέντζου και Λύμουρα-Φωτορεπορτάζ

Καλύτερος στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο Βύρωνα του Αθηναϊκού με 58-72 για την Α1 γυναικών.

«Περίπατος» για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Μόλις πέντε παίκτες αγωνίστηκαν στο εφηβικό της Αποκάλυψης, με αποτέλεσμα η Νέα Ραιδεστός να επικρατήσει με το ευρύ 86-37.

Παρέμεινε αήττητος ο Πυρσός Αγίας Τριάδας

Συνεχίστηκε το νικηφόρο σερί του Πυρσού Αγίας Τριάδας, ο οποίος ήταν ο μεγάλος νικητής του τοπικού ντέρμπι με τον Αχιλλέα Θερμαϊκού καθώς επικράτησε με 47-52.

Ο Άγγελος Κυρκόπουλος, βοηθός προπονητή στη Μακαμπή

Από τη Μακαμπή ανακοινώθηκε ότι ο Άγγελος Κυρκόπουλος (απόφοιτος Τ.Ε.Φ.Α.Α Σερρών, με ειδικότητα στην καλαθοσφαίριση, κάτοχος διπλώματος Α’ Κατηγορίας και μέλος του ΣΕΠΚ), θα είναι ο βοηθός του Δημήτρη Καραμιχάλη στο ανδρικό τμήμα του συλλόγου.

Φιλικά παιχνίδια δέκα τμημάτων της ακαδημίας του Αρη και του Μαντουλίδη-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Πλούσιο όχι μόνο σε θέαμα αλλά και σε αριθμό παιχνιδιών ήταν το σημερινό πρόγραμμα της ακαδημίας του Αρη, καθώς σχεδόν όλη η ακαδημία του Μαντουλίδη μετακόμισε για λίγες ώρες στο Αλεξάνδρειο.

Πρώτη νίκη για την Τερψιθέα Γλυφάδα

Καλύτερη στην τελευταία περίοδο η Τερψιθέα επικράτησε στη Γλυφάδα με 70-64 του Πρωτέα Βούλας και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Ανετη επικράτηση των κορασίδων του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση οι κορασίδες του Απόλλωνα επιβλήθηκαν με 58-20 στην Καλαμαριά του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων που επαναρχίζουν, ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από το παιχνίδι Γαλαξίας Αδένδρου-Αστέρας Σίνδου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Κελεσίδης: «Τον καλύτερό μας εαυτό»

«Ο Ιωνικός έχει πολύ δυνατή ομάδα και δυνατή έδρα. Εμείς θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο». Αυτά τόνισε ο πλεϊμέικερ του Έσπερου ΑΟΠΑ Χριστόφορος Κελεσίδης, μιλώντας το παιχνίδι που ακολουθεί με τον Ιωνικό στη Νίκαια στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Νέα επιτυχία για τους άνδρες της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης

Από νίκη σε νίκη πηγαίνουν οι άνδρες της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης που αυτή την φορά κέρδισαν τον αξιόμαχο Αριστοτέλη Σταυρού με 56-50.

Επικράτηση στον… πόντο για τον Ορφέα Σουρωτής

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Ορφέας Σουρωτής επιβλήθηκε στην έδρα του του Φοίνικα με 69-68.

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι για τον Ατρόμητο Τριαδίου

Ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ο Ατρόμητος Τριαδίου κέρδισε στο τέλος με 57-72 τη μαχητική ομάδα του Μαραθώνα στο μεγάλο ντέρμπι του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.