12 Οκτ 2015

Παραμένει στην κορυφή ο Μέγας Αλέξανδρος

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στη Μίκρα του ΔΑΣΩ με 68-63. Οι νικητές πήραν προβάδισμα από την αρχή, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 48-48 στο 30ο λεπτό.

Μεγάλη επιτυχία του Μαντουλίδη

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Μαντουλίδης στη Μίκρα με 60-65 επί του Γαλαξία.

Μεγάλη ανατροπή και πρώτη επιτυχία για το ΠΚ Νεάπολης

Χωρίς να συναντήσει προβλήματα από τη στιγμή που ξέφυγε στο σκορ το ΠΚ επικράτησε στη Νεάπολη με 72-62 της ΑΕΕ Τούμπας.

«Καθαρό διπλό» στην Καλαμαριά για τη Μηχανιώνα

Με εκπληκτική εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε στην Καλαμαριά του Απόλλωνα με 76-84. Οι «ψαράδες» πήραν από την αρχή προβάδισμα και δεν το έχασαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σοβαρός ο τραυματισμός του Ψευτογκά

Εκτός γηπέδων για μεγάλο χρονικό διάστημα φαίνεται πως θα μείνει ο αθλητής του Ιωνικού Ανδρέας Ψευτογκάς  λόγω σοβαρού τραυματισμού στον αγώνα με τον Ερμή Λαγκαδά.

Ανετη επικράτηση επί του Βότση για τους παίδες της ΧΑΝΘ

Καλύτερη η ΧΑΝΘ επικράτησε του Ναύαρχου Βότση με 73-49 σε χθεσινό παιχνίδι για το παιδικό πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στους τέσσερις πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ένα παιχνίδι για την Γ1 ανδρών περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Πέμπτης που είναι:

Νταμπλ-σκορ παρά… ένα για τους εφήβους του Ιωνικού

Εντυπωσιακοί στην επανάληψη οι έφηβοι του Ιωνικού επικράτησαν με 83-42 του Γαλαξία Αδένδρου.

Οι αναμνηστικές πλακέτες του Μουσείου της Χ.Α.Ν.Θ. σε Διαμαντίδη και Φώτση

Τις αναμνηστικές πλακέτες από την εκδήλωση που έκανε η Χ.Α.Ν.Θ. με αφορμή την συμπλήρωση δέκα χρόνων από την κατάκτηση του Ευρωμπάσκετ το 2005 έδωσε το Μουσείο Μπάσκετ της Χ.Α.Ν.Θ. στους Δημήτρη Διαμαντίδη και Αντώνη Φώτση.

Επέστρεψε στις νίκες ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε άψογο μεταξύ των δύο ομάδων κλίμα, ο Θρίαμβος Ταγαράδων νίκησε τον Ερμή Καλαμαριάς με 64-53.

Δεν… κατέβηκε στον Δρυμό η Ασπροβάλτα

Για τέταρτη συνεχόμενη φορά η συνάντηση μεταξύ του Μεγάλου Αλεξάνδρου Μελισσοχωρίου και του Αγίου Γεωργίου Ασπροβάλτας για κάποιο λόγο δεν πραγματοποιείται. Αυτή τη φορά δεν προσήλθε ο Άγιος Γεώργιος και το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε σε 20-0 χωρίς αγώνα.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα του ΚΣ Γέφυρας με τον Ζέφυρο και δηλώσεις Μυλωνίδη και Μπίσκα

Ο πρώτος σκόρερ του χθεσινού αγώνα με τον Ζέφυρο και εκ των πρωταγωνιστών Σταύρος Μυλωνιδης δήλωσε στα «Νέα των φίλων του ΚΣ Γέφυρας» τα εξής:

Ανετη επικράτηση για τη μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η μικρή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ επικράτησε εκτός έδρας των κορασίδων του ΕΟ Σταυρούπολης με 29-54.

Κάλεσμα αθλητών γεννημένων το 2002 απο την ΕΚΑΣΘ

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω ομάδες, να στείλουν τους καλύτερούς τους αθλητές, γεννημένους το 2002,  το Σάββατο  17 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 09.30 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β’:

Αύριο το παιχνίδι της μικτής αγοριών της ΕΚΑΣΘ με τον ΑΣ Πανόραμα-Ποιοι καλούνται να συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται αύριο Τρίτη 13 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 15.30 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2001 για τον αγώνα μικτή ΕΚΑΣΘ-AΣ Πανόραμα:

Δίκαια επικράτηση για το παιδικό του Ιωνικού

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ιωνικού επικράτησαν με 50-31 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.

Τριάντα μέρες εκτός πάγκων ο Μίλτος Ζωγράφος-Τα ονόματα της νέας ΚΕΔ/ΕΚΑΣΘ-Ζωντανά το αυριανό Αρης-ΠΑΟΚ για το εφηβικό

Το  Διοικητικό  Συμβούλιο  της  ΕΚΑΣΘ,  στην  τακτική  συνεδρίασή  του  που  πραγματοποιήθηκε  την   8/10/2015,  αποφάσισε:

Πήρε το ντέρμπι των… συνονόματων ο Αρίων Σταυρούπολης

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Αρίων Σταυρούπολης: επικράτησε εκτός έδρας με 60-73 του συνονόματού του από τη Μενεμένη.

Νίκη στις λεπτομέρειες για τον Αετό Φιλύρου-Αντεδάκης: «Συγχαρητήρια σε όλους»

Καλύτερος στα κρίσιμα σημεία του αγώνα ο Αετός Φιλύρου επικράτησε στην έδρα του με 49-46 του ΑΣΚ Τούμπας.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων

«Ανεβάζοντας στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων επιβλήθηκαν εκτός έδρας της ΜΕΝΤ με 51-73.

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών

Βραβεύτηκε ο Χαραλαμπίδης στον αγιασμό των Αετών Πολίχνης-Φωτορεπορτάζ

Ο Αετοί Πολίχνης πραγματοποίησαν τον αγιασμό των αθλητικών τους τμημάτων χθες Κυριακή.

Περίπατος για τους παίδες του Ολυμπου

Εχοντας μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά ο Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησαν στην έδρα τους με 83-36 του Αστέρα Σίνδου.

Κεκλεισμένων των θυρών το Περιστέρι-Πευκοχώρι για την Α2 Ανδρών-Στις 13:30 θα αρχίζουν οι εντός έδρας αγώνες των γυναικών της Αγίας Παρασκευής-Αλλαγή ώρας έναρξης στο ΑΣ Καρδίτσας-Σιάτιστα για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ υπενθυμίζεται πως ο αγώνας ΓΣ Περιστερίου-ΑΣ Ευρώπης Πευκ. της πρώτης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 21/10/2015, θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών μετά την υπ. αριθ. 678/25-05-2015 απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου ΕΟΚ.

Τη Δευτέρα η κλήρωση των ημιτελικών για το κύπελλο Ελλάδας ανδρών

Άρης, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Φάρος Κερατσινίου θα διεκδικήσουν μια θέση στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η τρίτη αγωνιστική της Α΄ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το παρακάτω:

Μπαλτά: «Αυτή είναι μόνο η αρχή»-Τι δήλωσαν Καπογιάννη και Χατζηνικολάου για τη νίκη του Ολυμπιακού στη Λευκάδα

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, καθώς έφθασε σε άνετη επικράτηση απέναντι στη Νίκη στο ΔΑΚ Λευκάδας.

Δυναμική υποστήριξη και εκπληκτική υποδοχή από τον Σύνδεσμο της Κω στις γυναίκες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Με δυναμικό παρών εντός αλλά και εκτός γηπέδου στήριξε για άλλη μία χρονιά ο Σ.Φ. ΠΑΟΚ Κως την ομάδα του «δικεφάλου» στη μεγάλη της εκτός έδρας νίκη, στο πλαίσιο του αγώνα της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 Γυναικών στο πανέμορφο νησί του Ιπποκράτη.

Ανετη επικράτηση για το παιδικό του Μακεδονικού

Χωρίς προβλήματα οι παίδες του Μακεδονικού επικράτησαν με 73-54 της Αναγέννησης Φλόγας που παρατάχθηκε με αρκετές ελλείψεις και πέντε παμπαίδες.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα κορασίδων Μ Αλέξανδρος Καλοχωρίου-ΠΑΟΚ

Η ευστοχία στις βολές έδωσε τη νίκη στο κολέγιο DEI

Επιτυχία για το κολέγιο DEI που επικράτησε με 67-64 του ΑΣ Πέρα. Το ματς είχε εναλλαγές στο σκορ χωρίς καμία ομάδα να ξεφύγει με ξεκάθαρο προβάδισμα. Όταν το παιχνίδι πήγε στις βολές, οι παίκτες του κολεγίου ήταν ψύχραιμοι και κατάφεραν να φτάσουν στη δεύτερη νίκη τους.

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Μαντουλίδη

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 67-59 της Ακαδημίας Αστέρια. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα πέντε πόντων και το αύξησαν σε 67-54, λίγο πριν τη λήξη «καθαρίζοντας» τον αγώνα.

Πρώτη επιτυχία στον ΑΣΕΘ για την ΚΥΑΝΑ

Με νίκη ξεκίνησε η ΚΥΑΝΑ το φετινό πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ ενάντια στην MEDICAL με 50-46 σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Ελπίδες Ηλιούπολης-ΔΕΚΑ

Περίπατος για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Ηλιούπολης στο πρωτάθλημα, επικρατώντας του ΠΟΞ στη Σταυρούπολη με 87-46.