11 Ιαν 2015

Εύκολο «διπλό» για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Νικηφόρο το ξεκίνημα του 2015 για την ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης, που επικράτησε εκτός έδρας του ΠΟΞ στο κλειστό των Αμπελοκήπων με 52-83.

Διπλή επιτυχία για την υποδομή του Ζέφυρου

Με νίκες συνέχισαν οι κορασίδες και οι παίδες του Ζέφυρου. με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Για τους δεύτερους είχαμε τη μεγάλη επιστροφή μετά από το σοβαρό τραυματισμό του Θανάση Παπαδόπουλου, η οποία συνοδεύτηκε από καλάθι και ασίστ. Αναλυτικά:

Πέρασαν από την Χαλκηδόνα οι παίδες του Γαλαξία Αδένδρου

Έχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι παίδες του Γαλαξία Αδένδρου επικράτησαν εκτός έδρας της Χαλκηδόνας με 56-64.

Πλήθος κόσμου και απονομές στην πίτα της Αρετσούς-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία χθες Σάββατο η κοπή της πίτας του ΑΟ Αρετσούς στην κατάμεστη αίθουσα στο θέατρο της οδού Χηλής στην Καλαμαριά από φίλους, συγγενείς, αθλητές καθώς επίσης και επίτιμους καλεσμένους

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Διαφορά 49 πόντων για το παιδικό του ICBS

Εύκολη επικράτηση για τους παίδες του ICBS με 74-25, όμως το σκορ ξεγελά σε ότι την εμφάνιση των φιλοξενούμενων στα πρώτα λεπτά.

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ποσειδώνα επικράτησαν στην Καλαμαριά της Αποκάλυψης με 76-52.

Βόλτα στον Αγιο Παύλο για το εφηβικό των Γαλάζιων

Εύκολο απόγευμα χθες για το εφηβικό των Γαλάζιων που επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 30-77.

Διαφορά 35 πόντων για το παιδικό του Καλοχωρίου

Άνετη νίκη πήρε σήμερα το απόγευμα στο Καλοχώρι με αντίπαλο την Γέφυρα το παιδικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου όπως δείχνει το τελικό 76-41.

«Διπλό» στη Νεάπολη για το παιδικό της Χ.Α.Ν.Θ.-Φωτορεπορτάζ

Στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, η Χ.Α.Ν.Θ νίκησε εκτός έδρας το ΠΚ Νεάπολης με 37-44.

Τριπλ σκορ παρά… τέσσερα για το εφηβικό του Αριστοτελείου

Με το δεξί μπήκε το Αριστοτέλειο στο 2015 καθώς νίκησε το Γαλαξία εκτός έδρας για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ με 24-68.

Με το δεξί στο 2015 ο Άτλας

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο ο Ατλας επικράτησε με 69-78 του Ίκαρου Συκεών.

Αύριο η προπόνηση του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παίδων-Ποιους κάλεσε ο Νίκος Τούφας

Από τον Ομοσπονδιακό προπονητή Νίκο Τούφα καλούνται αύριο Δεύτερα 12 Ιανουαρίου και ώρα 17:00 στο δεύτερο γήπεδο της Μίκρας στη Θεσσαλονίκη οι παρακάτω αθλητές για προπόνηση του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παίδων:

«Διπλό» στο Καλοχώρι για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες του Φρυγανιώτη επιβλήθηκαν χθες στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 22-46.

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 84-72 του Αρη στο μεγάλο ντέρμπι της σημερινής αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Αήττητος πρωταθλητής χειμώνα ο Μαραθώνας

Την 13η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Μαραθώνας που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Βελλερεφόντη με 60-66 και αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα στον όμιλό του.

Διαφορά 45 πόντων για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Εντυπωσιακοί μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Μαντουλίδη, αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον Καμάρα και με τον Χρηστίδη να παίζει ελάχιστα, επικράτησαν με 80-35 της ΕΚ Σταυρούπολη.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πύργος Χαλάστρας

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Πύργος Χαλάστρας επικράτησε στην Πολίχνη των Μετεώρων με 50-67.

Νίκη στον πόντο για τις κορασίδες των Κουφαλίων

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη ήταν το παιχνίδι στον Σταυρό για το πρωτάθλημα κορασίδων με τα Κουφάλια αν και μόλις με έξι παίκτριες να επικρατούν του τοπικού Αριστοτέλη με 34-35.

Διαφορά 27 πόντων για τον Παναθηναϊκό

Εντυπωσιακός ο Παναθηναϊκός δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ολυμπιακό Βόλου και επιβλήθηκε με 80-53. Οι «πράσινες» πήραν μεγάλο προβάδισμα από την αρχή και με κορυφαίες τις Ολιβερ, Σλούκα και Εϊβερι κατάφεραν και πέτυχαν μια εύκολη νίκη.

Υγιεινός περίπατος στη Μίκρα για την αήττητη Λευκάδα

Εντυπωσιακή η Νίκη Λευκάδας επικράτησε με 45-82 στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση και παρέμεινε αήττητη μετά το τέλος του πρώτου γύρου. Οι παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα πήραν από την αρχή μεγάλη διαφορά και στο τέλος χρησιμοποιήθηκαν για αρκετή ώρα οι μικρότερες σε ηλικία.

Διατήρησε το εντός έδρας αήττητο ο ΑΟ Σερρών

Εύκολη επικράτηση του ΑΟ Σερρών επί της Ασπίδας Ξάνθης με 68-40. Οι γηπεδούχοι πήραν από τα πρώτα λεπτά μεγάλη διαφορά και με πρωταγωνίστρια της Πρόικου έφθασαν άνετα σε ένα ακόμη ροζ φύλλο.

Πάλεψε ο Αρης παρά την ήττα στα Γιάννινα

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 65-56 του Αρη. Οι «κίτρινες» προσπάθησαν στην αρχή, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο έγινε η ζημιά αφού βρέθηκαν να χάνουν με 41-25.

Μόνοι δεύτεροι οι Τιτάνες Δράμας

Μεγάλη επιτυχία για τους Τιτάνες που επικράτησαν στη Δράμα με 56-49 της Ολύμπια Λάρισας και παρέμειναν μόνοι στη δεύτερη θέση.

Στην ΑΕ Πυλαίας το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Πυλαία με την τοπική ΑΕ να επικρατεί με 50-47 του Ηρακλή.

Δίκαια επικράτηση για τον Αθηναϊκό

Καλύτερος σε όλο τον αγώνα ο Αθηναϊκός επιβλήθηκε στο Βύρωνα με 69-58 του Ιπποκράτη Κω. Οι νικήτριες με πρωταγωνίστριες τις Κωστάκη και Χριστινάκη ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη και πήραν καθαρά το ροζ φύλο.

Ασχημη εμφάνιση και βαριά ήττα στο Ελληνικό για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Δεν μπήκαν ποτέ στο γήπεδο οι παίκτριες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με αποτέλεσμα να γνωρίσουν βαριά ήττα με 80-56 στο Ελληνικό.

Πέρασε από την Πυλαία ο Πρωτέας Βούλας

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία και γνώρισε την ήττα με 64-84 από τον πρωτοπόρο Πρωτέα Βούλας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Νίκη ελπίδας για τον Παναθλητικό

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Παναθλητικός που επικράτησε με 62-54 της Τερψιθέας Γλυφάδας και διατήρησε τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία. Βέβαια η ομάδα των Συκεών θα μπορούσε να πάρει και την διαφορά με την οποία έχασε στον πρώτο αγώνα (εννέα πόντοι) αλλά αυτό είναι το λιγότερο που απασχολεί τον Σίμο Συρόπουλο και τις παίκτριές του.

Μηδενίστηκε το γυναικείο του ΕΟ Σταυρούπολης

Το τοπικό ντέρμπι μεταξύ του ΕΟ Σταυρούπολης και του Απόλλωνα Καλαμαριάς δεν διεξήχθη ποτέ καθώς οι γηπεδούχοι δεν είχαν γιατρό όπως όφειλαν και μετά την καινούργια ανακοίνωση διευκρίνιση της ΕΟΚ μηδενίστηκαν.

Παναθλητικός-Τερψιθέα Γλυφάδα λεπτό προς λεπτό από τις Συκιές-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και Α2 γυναικών

Ενα ιδιαίτερα ενδιαφέρον παιχνίδι διεξάγεται στις Συκιές με τον Παναθλητικό να υποδέχεται την Τερψιθέα Γλυφάδα για την Α1 γυναικών. Το μπλογκ είναι στο κλειστό του Γεντί και θα σας μεταφέρει τη διακύμανση του αγώνα, ενώ θα υπάρχει ενημέρωση και για τα υπόλοιπα ματς της Α1 αλλά και της Α2 κατηγορίας.

Πλούσιο είναι το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ όπου δεσπόζει το πρωτάθλημα παίδων. Αναλυτικά:

«Τα ρέστα του» για τη σωτηρία στην Α1 παίζει στις Συκιές ο Παναθλητικός-Μεγάλο παιχνίδι στη Δράμα για την Α2 γυναικών-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Τα πρώτα παιχνίδια του 2015 θα διεξαχθούν σήμερα στις Εθνικές κατηγορίες των γυναικών.

Δείτε τα highlights του εφηβικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου από το σημερινό παιχνίδι στα Κουφάλια

Εύκολη επικράτηση για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Χωρίς να προβληματιστούν οι παίκτες του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων επικράτησαν εκτός έδρας του Μακεδόνα με το ευρύ 59-84.

Πρέκας: «Μόνο νίκη με τον Ολυμπιακό Βόλου»

Μονόδρομος είναι η νίκη για τον Παναθηναϊκό στον εντός έδρας αγώνα του με τον Ολυμπιακό Βόλου, σύμφωνα με τον Πέτρο Πρέκα.

Σταμολάμπρου: «Επέλεξα το Robert Morris λόγω της Σπανού»

Η φετινή χρονιά βρήκε την Άννα Νίκη Σταμολάμπρου να στερείται της... παρέας της Άρτεμης Σπανού που αποφοίτησε, αλλά να απολαμβάνει την εκτίμηση του προπονητικού τιμ του Robert Morris.

Πέρασε και από το Μαντουλίδη ο Πολύγυρος

Εχοντας την πρωτοπορία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Πολύγυρος επικράτησε στο Μαντουλίδη με 76-88, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. ΄