«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Επανομή

Παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 65-58 του Μαντουλίδη.

Οι φιλοξενούμενοι που αγωνίστηκαν χωρίς τον Χρηστίδη, προηγήθηκαν με 13-23 στην πρώτη περίοδο, όμως στην τρίτη το σκορ πήγε στο 52-38 για τους νικητές. Οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων μείωσαν μέχρι και 58-52, όμως δε μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.
Δεκάλεπτα: 13-23, 34-31, 52-38, 65-58
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Δαμίγος-Μακρής
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ (Δεμερτζής): Γιαννάκης 7, Φλετούρης, Τουβετζίδης 20, Σπυρόπουλος 16(3), Οικονόμι, Μπότης, Νικητιανός 7(1), Χαραλαμπίδης 1, Βογιατζής 2, Καβαρδίνας 8, Καργόπουλος 4.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Λεμονάκης 11(1), Παυλογιάννης, Γεωργίου 8(2), Μπίλλιος 8(2), Βαϊντερλής 6, Παπαδόπουλος, Ρεφατλλάρι 3(1), Γεωργιάδης 3(1), Τσιακίρης 8(2), Γαϊτανίδης 11.