Πέταξε ψηλά ο Αετός Φιλύρου-Αντεδάκης: «Συγχαρητήρια σε όλους»

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι με αρκετά σημαντική διαφορά ιδιαίτερα στην επανάληψη ο Αετός Φιλύρου, επιβλήθηκε με 54-29 του Κανάρη, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 9-3, 18-10, 33-19, 54-29
Διαιτητές: Μάρος-Λάσπα
ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ (Αντεδάκης): Μαυροπουλος 9, Περρωστης 9, Κουλουσιος 3, Ξυγγης 1, Νατσικοπουλος 6, Τσογας 6, Τεζαψιδης 2, Μπουτουδης 4, Σταυρακιδης 4, Τσιμπλιδης 4, Χριστοφοριδης 4, Νικηφορακης 2.
ΚΑΝΑΡΗΣ (Γκινδής): Κωνσταντινιδης 11, Παπανικολαου, Αυγερης, Αλεξοπουλος Θ. 4, Ζιωρας 5, Αλεξοπουλος Α. 9, Γκινδης, Τσιατσιος.

Αντεδάκης: «Συγχαρητήρια σε όλους»

Ο προπονητής των νικητών Σταύρος Αντεδάκης τόνισε μετά το τέλος του αγώνα: «Δεν αφήσαμε τον αντίπαλο να μας πλησιάσει στο σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, παίζοντας πολύ καλή άμυνα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά»