Επανήλθαν στις επιτυχίες οι γυναίκες του Παναθηναϊκού-Βραβεύτηκαν για την προσφορά τους στον Αθηναϊκό Καλέντζου και Λύμουρα-Φωτορεπορτάζ

Καλύτερος στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο Βύρωνα του Αθηναϊκού με 58-72 για την Α1 γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με αρκετά επιθετικές κι εύστοχες τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, με καλύτερες άμυνες στο δεύτερο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με προηγούμενο τον φιλοξενούμενο με 33-37.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κακό για τον Αθηναϊκό, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά, αφού το 40-41 στο 23' και το 42-48 στο 25', έγινε στο τέλος του δεκαλέπτου 42-59. Οι γηπεδούχοι στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου μείωσαν τη διαφορά στους δέκα πόντους, αλλά δεν κατάφεραν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού να κάνει κάτι καλύτερο, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την δεύτερη εντός έδρας ήττα τους.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού, τιμήθηκαν για την προσφορά τους στην ομάδα του Αθηναϊκού και την κατάκτηση του Ευρωπαϊκού κυπέλλου το 2010, οι αθλήτριες Τούλα Καλέντζου και Λολίτα Λύμουρα, μέσα σε θερμό χειροκρότημα όλων των παρευρισκόμενων.

Δεκάλεπτα: 20-21, 33-37, 42-59, 58-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Γιακείμη.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 6, Κλείτσα, Σπαθάρου 13 (3), Σταμάτη, Λουκάτου 6, Κεχαγιά 8, Νίξινα 4, Μοντγκόμερι 7, Ντάνιελ 14 (4).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Καλέντζου 6 (1), Δανούση, Αυτζή 8, Κόνιαλη 3 (1), Αλμπάνεζ 17 (3), Σλούκα, Παντέλη 4, Πατεράκη 8, Λύμουρα 6 (7ασ.), Ντέλβα 10, Κυριακοπούλου 10.