«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση και νίκησε με 66-53 την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης.

Το παιχνίδι στο πρώτο εικοσάλεπτο πήγαινε πόντο πόντο για τις δύο ομάδες με τον ΑΟΚ να έχει ένα ελαφρύ προβάβισμα. Στο τρίτο λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου ο παίκτης των γηπεδούχων Γιάννης Σωτηράκογλου τραυματίστηκε και αποχώρησε από το παιχνίδι. Η διοίκηση και οι συμπαίκτες του εύχονται ταχεία αποκατάσταση από τον τραυματισμό του και του αφιερώνουν την χθεσινή νίκη της ομάδας

Δεκάλεπτα: 16-12,29-26, 45-38, 66-5
Διαιτητές: Μόσχας-Ψαρράς
ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Γουναρίδης): Φωτακίδης Ε., Ηλιάδης 4, Πετρίδης 10, Αναγνωστίδης, Παυλίδης 26(3), Φωτακίδης Α., Τσιτσινάκης 4, Σαλανίδης 6, Κουρουτζίδης 4, Σωτηράκογλου 2, Μπαχτσεβάνης, Χριστάνης 10.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ (Ιγνατίδης): Γαλλής 2, Βασιλικούδης 6, Κρικώνης Κ. 4, Ιγνατιάδης 6, Κύρου, Κεφαλάς 9, Γαλατσόπουλος 10, Γερολυμάτος, Κρικώνης Χ. 7(1), Αθάνας 2, Σηκωτίδης, Δαυρός 7.