Παραμένει στην κορυφή ο Μέγας Αλέξανδρος

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στη Μίκρα του ΔΑΣΩ με 68-63. Οι νικητές πήραν προβάδισμα από την αρχή, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 48-48 στο 30ο λεπτό.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι για πέντε λεπτά καθώς μετά το 35ο οι νικητές πήραν διαφορά πέντε πόντων και την διατήρησαν μέχρι το τέλος.
Δεκάλεπτα: 17-10, 37-27, 48-48, 68-63
Διαιτητές: Τζίμα-Γαζέτας Α.-Χατζίδου
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Παπαβασιλείου): Νεράντζης, Κακαλιάντης 18(4), Μπαλάσκας 16(1), Νίκας 2, Σιάπκας 2, Γιαχανατζής, Νικολάτος 20, Βασιλόπουλος 5(1), Γκόγκος 3, Χούτος 2, Βαρδάκος, Φαρμάκης.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 17(2), Παπανικολάου 12(4), Ζηκούλης 3, Σιδηρόπουλος 9, Χατζηκωνσταντίνου, Μπακιρτζίδης, Παπαευαγγέλου 14, Χατζηβασιλειάδης 4, Καραγιαννίδης 4.