Επέστρεψε στις νίκες ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε άψογο μεταξύ των δύο ομάδων κλίμα, ο Θρίαμβος Ταγαράδων νίκησε τον Ερμή Καλαμαριάς με 64-53.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου με επιμέρους σκορ 20-9, οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν το εύθραυστο 31-29 του ημιχρόνου σε 51-38 και εν συνεχεία οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους. Κυριακού από τους νικητές και Τερζίδης από τους ηττημένους ήταν οι παίκτες που ξεχώρισαν.
Δεκάλεπτα: 19-14, 31-29, 51-38, 64-53
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Δουβής
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ (Τζίκος): Ιωαννιδης 4, Αμπαδογιαννης 12(1), Αργυρόπουλος 5, Δανιηλιδης 2, Μαντοπουλος, Σπίθας, Κυριακού 22, Βλαχάκης 9(1), Βασιλόπουλος, Δημητριάδης 3(1), Τηλιας 7(1).
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Σίσκος): Παλτιμσιζογλου, Τερζιδης 18, Κοτρωνης, Καραγκιαβουριδης 4, Ευθυμίου 2, Σπηλιοπουλος 2, Μεγαλοπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 4, Δοσιος, Δατσερης 2, Διαμαντοπουλος 14, Δαρας 4.