«Διπλό» για τη Νέμεση ύστερα από παράταση

Μεγάλη νίκη στην παράταση για την Νέμεση επί του Αετού Φιλύρου, με 56-58, για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Η Νέμεσις δεν μπήκε καλά στον αγώνα και ο Αετός προηγήθηκε με 17-10 στο πρώτο δεκάλεπτο. Από εκεί και πέρα και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με πάρα πολλές χαμένες βολές από πλευράς Νέμεσης.

Το παιχνίδι έληξε 48-48 αφού η Νέμεσις αστόχησε στην τελευταία επίθεση, και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί με δύο βολές του Γκόγκα στα τελευταία δευτερόλεπτα η Νέμεσις πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 17-10, 23-22, 32-35, 48-48(κ.α.), 56-58
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Λόλι
ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ (Αντεδάκης): Μαυρόπουλος 5, Χριστοφορίδης 6, Πόπα, Κουλούσιος 3, Νικηφοράκης 5, Σταματάκης 2, Μπουτούδης 4, Ξύγγης, Σταυρακίδης, Τσιμπλίδης 5, Τσώγας 26(1).
ΝΕΜΕΣΙΣ (Γκόγκας): Χατζηγεωργιάδης, Βλαδοβίτης 8(1), Παπαγιαννόπουλος, Παράσχου 6(1), Δημητριάδης 15(2), Λασκαρίδης 2, Γκόγκας 3, Τζιώρας 11(2), Δαουλτζής 13, Κοτζιάς.