Νίκη στις… λεπτομέρειες για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Άλλη μια νίκη στις λεπτομέρειες για τις Ελπίδες Ηλιούπολης αυτή τη φορά επί του Μακεδονικού Λητής με 52-47 στο χθεσινό εντός έδρας ματς που διεξήχθη στο ΔΑΚ Ηλιούπολης στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Β γύρου του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι κυρίως με δυνατές άμυνες,  οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.  Οι Ελπίδες Ηλιούπολης όμως πιο ψύχραιμοι στα τελευταία δυο λεπτά του αγώνα κατάφεραν  να πάρουν  το ροζ φύλλο φτάνοντας έτσι στην 13η νίκη τους συνολικά στο πρωτάθλημα δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.
Δεκάλεπτα: 12-15, 23-24, 35-33, 52-47
Διαιτητές: Καλφόπουλος-Αναστασιάδης
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 2, Αλβανός 3(1), Κασούμης 7, Παχούμης 2, Τράκας 4, Δόκος 4, Τερμεντζής 7, Ριμπίτσκι 8, Καλαϊτζόγλου 4, Μπαρτζώκας 11(1)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ (Παπαδοπουλος Α.): Γαμβράκης 6(1), Ανδρεανούδης, Χατζηαντώνίου Γ. 2, Ζαμπούλης 10, Χατζηαντωνίου Α. , Παπαντωνίου 4, Καλιφούλης 11(1), Μανιός Χ. 5(1), Δασίλας, Μαρούδας 7(1), Τσαλιγόπουλος, Μάνιος Ε. 2