«Φόρτσαραν» στο τέλος οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Καλύτερες στα τελευταία λεπτά οι κορασίδες της Αναγέννησης επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο με 49-44 του Παναθλητικού.

Η γηπεδούχος ομάδα πήρε προβάδισμα με διαφορά δέκα πόντων στην αρχή, όμως ο Παναθλητικός εξισορρόπησε στη συνέχεια. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το 36ο λεπτό, όμως από εκεί και μετά η Αναγέννηση ήταν καλύτερη και εκμεταλλευόμενη την αποχώρηση της Τσολάκοβιτς με πέντε φάουλ πήρε τη νίκη. Κορυφαίες παίκτριες  από τις νικήτριες Θωμάρεϊς και  Κουλαρτσά και από τον Παναθλητικό Πολυμένη και Τσολάκοβιτς.
Δεκάλεπτα: 17-8, 28-29, 36-38, 49-44
Διαιτητές: Καρμπά-Φωτιάδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ   Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Γκογκάκης ): Καραγιάννη Ε. 2, Σίσκου, Θωμάρεϊς  18, Κουλαρτσά  22, Παντώτη 5(1), Πόνα  2, Ζουμπουρίδου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Πολυμένης-Ντουβαλέτης): Τσιλιφώνη, Πολυμένη 24 (2), Μήτα  3(1), Στεφανίδου 3(1), Μακρίδου, Τσολάκοβιτς 12(1), Στάθη, Σαγμαλη 2.