Νίκη στην παράταση για τον Φίλιππο

Συγκλονιστικό παιχνίδι και επιτυχία στο πόντο ύστερα από παράταση για τον Φίλιππο, που πήρε βαθμολογική ανάσα καθώς επικράτησε με 73-72 του Ποσειδώνα Καλαμαριάς.

Επειτα από ένα παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι είχανε τα ηνία του αγώνα, οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκάλεπτο έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και έφεραν το παιχνίδι στην παράταση.

Να σημειωθεί ότι  ο Φίλιππος στα τελευταία τρεισήμισι λεπτά έπαιζε με τέσσερις παίκτες λόγω συμπλήρωσης φάουλ και ενός τραυματισμού.  Ο Φίλιππος αφιερώνει την νίκη στον Αρη Ταλκιτζή που τραυματίστηκε στο γόνατο στο τρίτο δεκάλεπτο.

Δεκάλεπτα: 5-15, 22-35,44-46, 58-58 (κ.α.), 73-72
Διαιτητές: Σακαλής-Γαζέτας Ορ.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ(Ανδρεάδης): Μακαρόνης 5, Καραγιανόπουλος 4, Κωνσταντινίδης 30(5), Ταλκιτζής 2, Ζήλιας 2, Ταμουρίδης, Ντογραματζής 27(3), Κωτσιόπουλος 2.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Παπαμαυρουδής):  Χανής 13(1), Ντέμπος 14(2), Βασιλειάδης19(2), Τικτόπουλος 5, Γεροχρήστος 8, Σαμουρκασίδης 13, Τσανίδης, Γκουντινάς.