Διαφορά 35 πόντων για το παιδικό του Καλοχωρίου

Άνετη νίκη πήρε σήμερα το απόγευμα στο Καλοχώρι με αντίπαλο την Γέφυρα το παιδικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου όπως δείχνει το τελικό 76-41.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, τα επόμενα δυο όμως τα παιδιά του Δημητρόπουλου ανέβαζαν σταθερά την διαφορά και με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο (23-4) πήραν το ροζ φύλλο αγώνος με διαφορά 35 πόντων. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο μπήκε και το καλάθι του αγώνα με ένα  buzzer beater τρίποντο από τον Τάσο Αμανατίδη.

Δεκάλεπτα: 15-12, 35-21, 50-37, 76-41
Διαιτητές: Κασόλης-Γαβρίδης
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Δημητρόπουλος): Μήτκος 12(1), Καραφουλίδης 18(1), Ανεσιάδης 6, Παπαχριστοφόρου Ε. 10, Μπίζογλου Δ. 2, Μακαλέκας 12, Μπίζογλου Α. 2, Αμανατίδης 7(1), Μπόζας 3, Καραγιαννίδης Α. 4.
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Μωυσιάδης): Φωτιάδης 9, Σιόλογκας 4, Βασιλείου, Μπρούσαλης, Σαραντίδης Γ. 2, Ψιλιτέλης,  Σαραντίδης Α. 10, Κωνσταντινίδης 16(2), Λιάρος.