Πήραν το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης οι γυναίκες του Αρη-Η βαθμολογία του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών

Σημαντική επιτυχία για τον Αρη που επικράτησε με 60-50 του ΕΟ Σταυρούπολης στον αγώνα που έκλεισε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών.

Υστερα από ένα πολύ καλό πρώτο οκτάλεπτο οι «κίτρινες» έπεσαν σε απόδοση και ο ΕΟΣ ισοφάρισε στο τέλος της δεύτερης περιόδου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήραν προβάδισμα που έφθασε μέχρι και τους 13 πόντους στο 32ο λεπτό. Η Σταμπουλίδου ήταν «όλα τα λεφτά» για τον Αρη καθώς πέτυχε σχεδόν τους μισούς πόντους της ομάδας της.
Δεκάλεπτα: 20-14, 27-27, 44-37, 60-50
Διαιτητές:  Τριανταφυλλίδης-Λουλουδιάδης
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος-Κουλακιώτης): Κιλαζίδου 12(2), Τσινέκε Ε., Πολύχρου, Μπουντούκα 1, Αντωνιάδου Α. 9, Τσαμπάκου 7, Αντωνιάδου Σ., Γιαννουσίου, Τσινέκε Κ., Τζιότζιου 2, Σταμπουλίδου 29(2).
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου 3(1), Τριανταφύλλου 12, Κεσόγλου 8, Δριστέλλα 2, Ζόγκα, Σαμαρά 10(2), Πετρίδου 7, Μυγδαλιά 4, Σταυρίδου, Παυλίδου 4, Αναγνώστου.