Στον ΑΣ Αστέρες το ντέρμπι του 25ου Δημοτικού

Άλλη μια νίκη για την ομάδα των Αστέρων που επικράτησε με αντίπαλο τη Νέμεση Μενεμένης στην κοινή έδρα του 25ου Δημοτικού με 54-65. Η νικήτρια ομάδα κρατάει μόνο την επιτυχία γιατί συνοδεύτηκε από πολύ κακή εμφάνιση.

Ο αγώνας μοιράστηκε σε δύο ημίχρονα για τις ομάδες. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στους Αστέρες καθώς έληξε με 22-41, ενώ το δεύτερο στη Νέμεση. Δυστυχώς μελανό σημείο είναι ότι και οι δυο ομάδες έχουν παραπόνα από την διαιτησία αφού όπως αναφέρουν άφησαν το πολύ σκληρό παιχνίδι και είχαν χάσει πολλές φάσεις κάτι το όποιο επηρέασε πολλούς παίκτες. Υπήρχε σοβαρός φόβος για τραυματισμούς. Ο προπονητής της γηπεδούχου ομάδας είπε ότι θα ζητήσει την εξαίρεση των δύο διαιτητών από τα εναπομένοντα ματς τους. Ο ΑΣ Αστέρες μοίρασε το παιχνίδι ώστε να παίξουν όλοι οι παίκτες ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αθανάσιος Δαουλτζής (19π) και Λασκαρίδης Στέλιος (11π).
Δεκάλεπτα: 14-19, 22-41, 41-53, 54-65
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χ - Μαλτέσιος
ΝΕΜΕΣΙΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Γκόγκας): Χατζηγεωργιαδης, Παπαγιανόπουλος, Βλαδοβίτης 3, Λασκαρίδης 11, Γκόγκας 4, Τζιώρας 5 (1), Δαουλτζής 19 (1), Παράσχου 12 (1), Τσαπουρνης.
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζαχαράκης 4, Μπουλοκωστας 4, Κυρμανίδης 1, Πουταχίδης, Σερμπέζης 19, Σπανός 6, Κοτρώνης 2, Γεωργιάδης, Πούρναρης 9 (1), Χαρκούσης 4, Πλυτας 8, Καλαμπούκας 8.