30 Νοε 2014

Δείτε τα highlights του παιδικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου στον αγώνα με τον Άγιο Αθανάσιο

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι Ιππότες Χαριλάου

Ξέφυγαν στο τελευταίο πεντάλεπτο οι Ιππότες Χαριλάου και επικράτησαν τελικά του Φίλιππου με 62-50 . Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία.

Ανετη επικράτηση για το παιδικό της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου

Νίκη στο παιδικό για την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου με 61-47 στον Ευόσμο ενάντια στους  Αμπελόκηπους Μενεμένης.

Διαφορά είκοσι πόντων για τους παίδες του ΠΚ Νεάπολης

Με είκοσι πόντους διαφορά (52-72) νίκησε το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης στην Πολίχνη την τοπική ομάδα της Αναγέννησης Φλόγας.

Γενέθλια για τη Λιάτσα της ΑΕ Πυλαίας

Τα γενέθλιά της γιόρτασε σήμερα η παίκτρια της ΑΕ Πυλαίας, Φιλομένη Λιάτσα, με την συμμετοχή όλων των κορασίδων της ομάδας και της βοηθού προπονητή Αιμιλίας Κουλακιωτη.

«Στο κόλπο» της πρόκρισης οι παίδες της Νέας Ραιδεστού

Ξανά στο κόλπο της πρόκρισης μπήκε το παιδικό της Νέου Ραιδεστού μετά την πολύ καλή εμφάνιση και την νίκη επί της μαχητικής Μηχανιώνας με 64 -46.

Επιστροφή στις νίκες για το Τριαδι

Εχοντας μεγάλη διαφορά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος Τριαδίου επικράτησε εκτός έδρας των Καμινικίων με το ευρύ 38-70.

Μεγάλο «διπλό» στο Μαντουλίδη για την Ακαδημία Αστέρια στο παιδικό

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα για τους παίδες του Μαντουλίδη, αυτή τη φορά από την Ακαδημία Αστέρια με 48-61.

«Διπλό» στη Μίκρα για το παιδικό της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το Μέγα Αλέξανδρο

Για την ένατη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της ΧΑΝΘ επικράτησε άνετα  εκτός έδρας του Μέγα Αλέξανδρου με 58-73.

Σαν σε προπόνηση οι παίδες του Καλοχωρίου

Σε ρυθμούς προπόνησης το παιδικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησε του Αγίου Αθανασίου στο Καλοχώρι με 71-47.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Αποχώρησε ο Τσελεμπής από τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου

Μετά από δυόμιση χρόνια συνεργασίας παρελθόν από όλα τα τμήματα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου αποτελεί ο προπονητής Κώστας Τσελεμπής.

Ανετη επικράτηση των παίδων του Μακεδονικού-Βίντεο από το παιχνίδι με τον ΑΣ Πανόραμα

Εχοντας από την αρχή διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων οι παίδες του Μακεδονικού επικράτησαν με 59-35 του ΑΣ Πανόραμα.

Καθαρό «διπλό» για τον ΑΟ Μεσήμβριας

Έχοντας το μυαλό στον επόμενο αγώνα οι παίκτες του ΑΟ Μεσημβρίας δεν έπιασαν καλή απόδοση στον αγώνα με το Μακεδόνα Αμπελοκήπων, αλλά επικράτησαν με 47-64.

Παρά επτά… εκατό στα Κουφάλια για τους εφήβους του Ιωνικού

Σαφώς ανώτεροι οι έφηβοι του Ιωνικού δεν άφησαν περιθώρια αντίστασης στα Κουφάλια επικρατώντας με 49-93.

Καλύτερος στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός

Ένα ημίχρονο άντεξε η Τερψιθέα κόντρα στον Παναθηναϊκό με το «τριφύλλι» να επικρατεί 77-65 . Παρά την φοβερή εμφάνιση της Αξιοπούλου και την συνεισφορά της Αμερικάνικης βοήθειας των Ουίλλιαμς και Σπιλιότις, η Τερψιθέα κουράστηκε στο δεύτερο και Όλιβερ, Έϊβερι και Καλέντζου έκαναν την διαφορά.

«Διπλό» στην παράταση για το παιδικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Ντέρμπι το ματς στο Ωραιόκαστρο μεταξύ των παίδων του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού και του ICBS με τελικό νικητή τον πρώτο που επικράτησε ύστερα από παράταση με 57-64.

Στη «Μπαρμπαρέλα» οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Την πολύ καλή πορεία του πρώτου γύρου θα γιορτάσουν σε λίγη ώρα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ στη «Μπαρμπαρέλα» του Ηλία Βιολίδη.

Δίκαια επικράτηση των εφήβων του Αριστοτελείου στο ντέρμπι της Πυλαίας

Το Αριστοτέλειο επικράτησε δίκαια της Μαλακοπής Πυλαίας με 76-43 σε χθεσινό αγώνα για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Περίπατος για το Ελληνικό

Το Ελληνικό ολοκλήρωσε νικηφόρα τον γύρο με το άνετο 81-56  επί του Αθηναϊκού που δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και χωρίς ψηλ  ήταν φυσική συνέπεια το τελικό σκορ.

Κοίταξε στα μάτια τον πρωταθλητή χειμώνα η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου στην Βούλα και ζόρισε αρκετά τον Πρωτέα που τελικά επικράτησε 67-59 με μια έκρηξη προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη στην επανάληψη η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 67-54 του ΑΟ Σερρών. Οι φιλοξενούμενοι μετέτρεψαν το εις βάρος τους 47-34 σε  47-43 στο 33ο λεπτό αλλά μετά έμειναν από δυνάμεις καθώς είχαν μόλις επτά αθλήτριες στην σύνθεσή τους.

Οι κληρώσεις των «μικρών» Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων-Οι όμιλοι των Εθνικών ομάδων

Πραγματοποιήθηκε χθες  η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων των «μικρών» της FIBA Europe. Οι όμιλοι στους οποίους θα αγωνιστεί η Ελλάδα είναι:

Ανετη επικράτηση στο δεύτερο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Καλύτερος μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Απόλλων επικράτησε άνετα στην Καλαμαριά της ΑΕ Πυλαίας με 69-48 στο δεύτερο ντέρμπι μεταξύ των ομάδων της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών.

Διαφορά 30 πόντων για τις γυναίκες του Αρη-Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από το παιχνίδι με την Ασπίδα Ξάνθης

Με πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στην δεύτερη και στην τέταρτη περίοδο ο Αρης επιβλήθηκε με 72-42 της Ασπίδας Ξάνθης. Οι νικήτριες ήταν ιδιαίτερα εύστοχες στα τρίποντα και άφησαν πολύ θετικές εντυπώσεις.

Παραμένουν αήττητοι οι Τιτάνες Δράμας

Εχοντας το προβάδισμα μετά το πέμπτο λεπτό και παίρνοντας διαφορά γύρω στους δέκα πόντους, οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν στη Σταυρούπολη του ΕΟΣ με 52-63 και παρέμειναν αήττητοι στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α2 γυναικών.

«Φόρτσαρε» στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ηρακλής

Με σερί 21-9 στην τρίτη περίοδο ο Ηρακλής κατάφερε να επικρατήσει στο «Ιβανώφειο» του Ναύαρχου Βότση με 63-52 στο πρώτο από τα δύο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Οδυνηρή ήττα για τον Παναθλητικό στο ντέρμπι «ουραγών»

Καλύτερος ο Ολυμπιακός Βόλου που αν και είχε φορτωμένη την Νίκη Ζέρβα με τέσσερα φάουλ από το 12ο λεπτό πήρε μια μεγάλη νίκη με 73-67 στο Επταπύργιο από τον Παναθλητικό.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Νίκη στο καλάθι για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ που αγωνίστηκε χωρίς την Κατωπόδη, επικράτησε με 59-57 του Ιπποκράτη Κω. Οι νησιώτισσες παρά την απουσία της Κεχαγιά παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές και ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Ιπποκράτης Κω, λεπτό προς λεπτό από την Πυλαία-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και Α2 γυναικών

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την Α1 γυναικών διεξάγεται σήμερα στις 12:00 στο PAOK Sports Arena, όπου ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχεται τον Ιπποκράτη Κω.

Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Με το πρωτάθλημα παίδων να κυριαρχεί συνεχίζονται σήμερα οι αγώνες της ΕΚΑΣΘ. Το πρόγραμμα:

Το σημερινό πρόγραμμα σε Α1 και Α2 γυναικών και οι βαθμολογίες

Δύο σημαντικά παιχνίδια διεξάγονται σήμερα στη Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών. ΠΑΟΚ και Παναθλητικός υποδέχονται Ιπποκράτη Κω και Ολυμπιακό Βόλου αντίστοιχα με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τους δώσει τη δυνατότητα να έρθουν πιο κοντά στους στόχους τους.

Νέα «κατοστάρα» με ρεκόρ για την Γαλάτιστα

Άνετη επικράτηση πέτυχε το ανδρικό τμήμα του ΑΟ Γαλάτιστας κόντρα στην ουραγό ομάδα του πρωταθλήματος, Ορμύλια 2012 με 35-129. Στην αναμέτρηση ξεχώρισε η καλύτερη επίδοση στην επίθεση (129 πόντοι) καθώς και η μεγαλύτερη διαφορά (94 πόντοι) στην πολύχρονη ιστορία των νικητών.

Δίκαια νίκη για Κανάρη-Παράπονα για τη διαιτησία από τον ΑΣ Αστέρες

Η ομάδα που το ήθελε περισσότερο κέρδισε και αυτή ήταν ο Κανάρης που επικράτησε εκτός έδρας του ΑΣ Αστέρες με 55-57. Ο προπονητής της ομάδας των ηττημένων γράφει τα εξής για το παιχνίδι: