16 Νοε 2014

Δείτε τα highlights του αγώνα παιδικού Χαλκηδόνα-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των Ακαδημιών του Ηρακλή και του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος Ομιλος

Φιλικό του μίνι κοριτσιών των Future Stars και του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Το τμήμα μίνι κοριτσιών της ακαδημίας Future Stars υποδέχτηκε το Σάββατο στο κλειστό γήπεδο του Φοίνικα Καλαμαριάς το αντίστοιχο τμήμα του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά της Ακαδημίας του Μαντουλίδη και της ΡΒΑ

Πρόκριση δια.. περιπάτου στο κύπελλο ανδρών για τον ΔΑΣΩ

Επιβλητικός ο ΔΑΣΩ πέρασε εύκολα από τις Συκιές, καθώς επικράτησε με 60-83 της ΗΟΟΡ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Διαφορά 60 πόντων για τις γυναίκες της Τρίγλιας

Με το εντυπωσιακό 8-68(!!!) επικράτησαν στην Ορμύλια οι γυναίκες της Τρίγλιας σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Χαλκιδικής.

Ανετη νίκη στη Μίκρα για το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας

Εύκολο απόγευμα για τους παίδες της ΑΕ Πυλαίας καθώς επιβλήθηκαν του Ναύαρχου Βότση με 43-54 στο γήπεδο της Μίκρας. Ευχάριστο σημείο για την Πυλαία, η επάνοδος των τραυματιών Γκάρτζιου και Χατζηαντωνίου.

Διαφορά 34 πόντων για τον Ατρόμητο Τριαδίου

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον Ατρόμητο Τριαδίου που επικράτησε στην έδρα τους της Αθλητικής Ακαδημίας Καλαμαριάς με 70-36.

Ανετο «διπλό» στη ΜΕΝΤ για το παιδικό της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Στα πλαίσια της τρίτης (εξ΄αναβολής) αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της Χ.Α.Ν.Θ επικράτησε εκτός έδρας της Μ.Ε.Ν.Τ. με 44-76. Οι παίκτες του Αχιλλέας Καρδομάτη, ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, επιβλήθηκαν εύκολα των αντιπάλων τους.

Παραμένουν αήττητοι οι παίδες του ΠΑΟΚ

Πρόσθεσε μία ακόμη νίκη στην συγκομιδή του το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ, επικρατώντας αυτή τη φορά στην έδρα της Ακαδημίας Αστέρια με 54-76.

Στον Κεραυνό το ντέρμπι του Ωραιοκάστρου για τους παίδες

Καλύτερος στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κεραυνός επικράτησε στο ντέρμπι των παίδων του Ωραιοκάστρου του ICBS με 44-36

Ντάμπλ σκορ παρά…ένα για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Εχοντας το προβάδισμα με διψήφια διαφορά σε όλο τον αγώνα οι παίδες του Φρυγανιώτη επιβλήθηκαν στον Αγιο Παύλο του Κεραυνού με 29-57.

Πετυχημένο διήμερο για τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο επιτυχιών για τις ομάδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού καθώς και το παιδικό τμήμα του επικράτησε με ευκολία, των Βασιλικών με 41-62 , δίνοντας ταυτόχρονα σημαντικό χρόνο συμμετοχής στους μικρότερους ηλικιακά παίκτες της ομάδας.

Μια νίκη και μια ήττα για την υποδομή του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Δεν τα κατάφερε το παιδικό τμήμα του Απόλλωνα Καλαμαριάς σήμερα καθώς ηττήθηκε με 43-55 από το Αριστοτέλειο Κολέγιο.

Καθαρή επικράτηση για το παιδικό της Χαλκηδόνας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι παίδες της Χαλκηδόνας επικράτησαν δίκαια στην έδρα τους, του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 46-36.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Ανατροπή και νίκη στην Πυλαία για τον Παναθηναϊκό με πρωταγωνίστρια την Ολιβερ

Αν και ήταν μπροστά για 38 λεπτά στο σκορ ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα του από τον Παναθηναϊκό με 53-57 σε ένα κακό, σκληρό και άτεχνο παιχνίδι.

Δίκαια νίκη για το παιδικό του Μαντουλίδη

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 74-60 του ΠΚ Νεάπολης. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στα μέσα της δεύτερης περιόδου, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια.

Εύκολη επικράτηση για τους παίδες του Αρη

Αυξάνοντας την διαφορά σε κάθε δεκάλεπτο οι παίδες του Αρη επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 77-41 του ΑΣ Πανόραμα. Μεγάλοι πρωταγωνιστές των «κιτρίνων» οι αδελφοί Καλαϊτζάκη.

Εύκολη επικράτηση για την Ολύμπια Λάρισας-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Ηρακλή

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα οι γυναίκες της Ολύμπια επικράτησαν στη Λάρισα με 68-50 του Ηρακλή. Οι Θεσσαλές με πρωταγωνίστριες τις Κουτσουνούρη και Χαβαλέ πήραν από την αρχή προβάδισμα και στη συνέχεια το διατήρησαν γύρω στους 20 πόντους.

Συνεχίζουν αήττητοι οι Τιτάνες Δράμας

Χωρίς να αντιμετωπίσουν προβλήματα οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα με 64-51 του ΠΑΣ Γιάννινα και συνεχίζουν αήττητοι στην Α2 γυναικών. Η διαφορά έφθασε και το +20 στις αρχές της τρίτης περιόδου, ενώ τα Γιάννενα μείωσαν στους έξι στο 35ο λεπτό.

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η ΑΕ Πυλαίας, αν και αγωνίστηκε χωρίς την Κοκκίνου, επικράτησε στην Σταυρούπολη του ΕΟΣ με 53-60. Στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με τρεις πόντους, αλλά άμεση ήταν η απάντηση των νικητριών που ξαναέφυγαν με διαφορά ασφαλείας.

«Πάτησε γκάζι» στην επανάληψη ο Απόλλων Καλαμαριάς

Ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση της Ασπίδας Ξάνθης στην Καλαμαριά, καθώς στην επανάληψη ο Απόλλων σαφώς ανώτερος επικράτησε τελικά άνετα με 69-42.

«Φόρτσαρε» στο τέλος η Νίκη Λευκάδας- Φωτορεπορτάζ Nionios-Manaras

Πιάνοντας εξαιρετική απόδοση στην τελευταία περίοδο η Νίκη επικράτησε στη Λευκάδα με 56-48 του ΑΟ Σερρών. Το παιχνίδι ήταν σκληρό, με δυνατές άμυνες και τον ΑΟ Σερρών να αποδεικνύεται ιδιαίτερα δυνατός αντίπαλος.

Δίκαια επικράτηση του Αρη-Πλούσιο φωτορεπορτάζ του αγώνα με το Ναύαρχο Βότση από την Δήμητρα Σικαλίδου

Καλύτερος μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Αρης επικράτησε με 66-57 του Ναύαρχου Βότση. Η διαφορά έφθασε μέχρι και το +17 στο 33ο λεπτό, ενώ ο Βότσης μείωσε σε έξι στο 37ο, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι παραπάνω.

Επίδειξη ισχύος από το Ελληνικό

Δεν αντέχει σε κριτική ο αγώνας του Ελληνικού στην Γλυφάδα καθώς ήρθε στο ρελαντί το 87-53 επί της Τερψιθέας. Η ομάδα της Ελένης Καπογιάννη έκανε επίδειξη ισχύος και είχε Σταμάτη, Τζόνσον, Μπαλτά και Μπόνη κορυφαίες ενώ Ουίλιαμς και Αξιοπούλου προσπάθησαν από τις ηττημένες.

Ιστορική νίκη του Παναθλητικού

Την πρώτη του νίκη στην Α1 πέτυχε ο Παναθλητικός που επικράτησε με 69-66 του Αθηναϊκού και πανηγυρίστηκε έξαλλα από αρκετό κόσμο που βρέθηκε στο κλειστό του Γεντί Κουλέ.

Χωρίς προβλήματα ο Πρωτέας Βούλας

Στο… ρελαντί ο Πρωτέας Βούλας νίκησε τον Ιπποκράτη Κω χωρίς να απειληθεί με 61-44. Άτυχη στιγμή για τις γηπεδούχες ο τραυματισμός της Λύμουρα στους προσαγωγούς που προσπάθησε να επιστρέψει στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν τα κατάφερε.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Ανετη επικράτηση για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι παίκτριες της Αναγέννησης επικράτησαν άνετα στο Νέο Ρύσιο με 66-49 του Ολυμπιακού Βόλου. Οι Θεσσαλονικιές ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν από νωρίς με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων την οποία και διατήρησαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Αναγέννηση-Ολυμπιακός Βόλου, λεπτό προς λεπτό στις 12:00 από το Νέο Ρύσιο-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και Α2 γυναικών

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την Α1 γυναικών διεξάγεται σήμερα στις 12:00 στο Νέο Ρύσιο, όπου η Αναγέννηση υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου.

Πλήρη αγωνιστική στο πρωτάθλημα παίδων έχουμε σήμερα στην ΕΚΑΣΘ. Το πρόγραμμα:

Τρία παιχνίδια στην Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών-Εντός έδρας οι πρωτοπόροι του Βορρά στην Α2-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Με τρία παιχνίδια στην Θεσσαλονίκη συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών. Ξεχωρίζει ο αγώνας στο κλειστό της Πυλαίας μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού, ενώ στο Νέο Ρύσιο η Αναγέννηση υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου και στις Συκιές ο Παναθλητικός θα αγωνιστεί με τον Αθηναϊκό.

Παρέλαβε το… δακτυλίδι η Σταμολάμπρου

Μια μεγάλη στιγμή έζησε η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου λίγο πριν ξεκινήσει η σεζόν της στο Ρόμπερτ Μόρρις σαν δευτεροετής.

Πέθανε 16χρονη παίκτρια από καρδιά στην Ισπανία

Θρήνος στο ισπανικό μπάσκετ και όχι μόνο. Η 16χρονη αθλήτρια της Μπένιντορμ (ομάδα της Μαδρίτης) υπέστη καρδιακή προσβολή κατά τη διάρκεια του αγώνα και απεβίωσε.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά του μίνι κοριτσιών του Αχιλλέα Τριανδρίας στην Καλλικράτεια

Διαφορά 40 πόντων στο ντέρμπι αηττήτων για την Γαλάτιστα

Ακόμα μια άνετη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της ομάδα του ανδρικού της Γαλάτστας κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα της Αρναίας εκτός έδρας με 54-94.  Ο αγώνας φαινόταν ντέρμπι γιατί και οι δύο ομάδες ήταν αήττητες αλλά τελικά εξελίχθηκε σε ρόλο για έναν.

Δείτε τα highlights από τον αγώνα εφήβων Αμπελόκηποι Μενεμένης-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Πλούσιο φωτορεπορτάζ και εκτεταμένα στιγμιότυπα από την πρώτη μέρα του διήμερου προπονήσεων που διοργανώνει ο Παναθλητικός

ΑΟ Μαλακοπής: «Εκδρομή στον Σταυρό»

Με αυτόν τον τίτλο και το γνώριμο χιουμοριστικό της στυλ, η ομάδα του ΑΟ Μαλακοπής περιγράφει τι συνέβη στον αγώνα με τον Αριστοτέλη στον Σταυρό, αναφέροντας: