«Καθαρό διπλό» στο Κορδελιό για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν με 29-52 του Ολυμπου στο Κορδελιό. Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος παραδόθηκε πολύ νωρίς.

Η καλή άμυνα του πρώτου ημιχρόνου (δέχθηκαν μόλις 13 πόντους) και ο επιθετικός πλουραλισμός τα βασικά στοιχεία των νικητών.
Δεκάλεπτα: 9-4, 13-21, 23-37, 29-52
Διαιτητές: Δαμίγος-Κούσης
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Κατσούλης): Μαριούλας 2, Λαζαρίδης 6, Αρκουδέλης 4, Μαυρουδής 4, Στόικος 2, Σιδηρόπουλος 8, Τζελεμπής, Βενιόπουλος 3(1), Γρηγοριάδης, Φαχιρίδης.
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Κουμούδης): Χριστοδούλου 4, Μούσσας, Ταταρίδης 11, Χριστοφόρης 7, Χύτας, Χατζηστεφάνου 9(1), Παπασυμεωνίδης 2, Ζουμπουλίδης 2, Τσιώρας 11(1), Δώνης 6(2).