Ενημέρωση από το κλειστό του ΠΑΟΚ για το ντέρμπι της Α1 γυναικών, ΠΑΟΚ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ξεκίνησε πολύ καλύτερα ο ΠΑΟΚ που μετά από έξι λεπτά προηγείται με 13-4.

Στο δεκάλεπτο το σκορ είναι 20-4, με φοβερή άμυνα και επίθεση από τους γηπεδούχους και πολύ καλές τις Μπροκ και Τελίδου.

20-11 με σερί 7-0 του Νέου Ρυσίου στο πρώτο ενάμιση λεπτό της δεύτερης περιόδου

38-21 με απίστευτο μπάζερ μπίτερ της Τελίδου έληξε το δεύτερο δεκάλεπτο για τον ΠΑΟΚ που εντυπωσιάζει...

στο 26ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πάντα μπροστά στο σκορ με 42-30. Το Ρύσιο έχει βελτιωθεί αλλά ο ΠΑΟΚ έχει περιορίσει αισθητά την Σταυρίδου.

Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου μείωσε αισθητά (43-39) με απίστευτο καμ μπακ καθώς ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος. Η Μπροκ είναι στον πάγκο λόγω φάουλ και ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που έχει πλέον πρόβλημα στην επίθεση.

Στο 36ο λεπτό ο ΠΑΟΚ προηγείται με 51-46 και κρατάει αυτή τη μικρή διαφορά

53-48, 1:18 πριν το τέλος πάντα μπροστά ο ΠΑΟΚ η μπάλα στην Αναγέννηση.

53-50, 28 δεύτερα πριν τη λήξη, η μπάλα στον ΠΑΟΚ και τάιμ-άουτ.

Από μία τεχνική ποινή και στις δύο ομάδες.

Αστοχη η Μπροκ και ριμπάουντ η Αναγέννηση. Φάουλ στη Βασιλειάδου και τάιμ-άουτ  15.9 για τη λήξη.

Η μπάλα στο Ρύσιο απ έξω, φάουλ στη Μούλη από τη Σπανίδου. Δύο βολές για τη διεθνή παίκτρια του Νέου Ρυσίου.

Εξω η πρώτη, 14,6 δεύτερα ακόμη. Εξω και η δεύτερη, ριμπάουντ η Τσελεμπή, φάουλ και βολές η παίκτρια του ΠΑΟΚ.

54-50 μέσα η πρώτη, 55-50 μέσα και η δεύτερη. Τάιμ-άουτ το Ρύσιο 12.7 για το τέλος.

Αστοχο τρίποντο η Σταυρίδου, ριμπάουντ η Κατωπόδη και βολές η παίκτρια του ΠΑΟΚ

56-50 μέσα η πρώτη, έξω η δεύτερη το παιχνίδι τελειώνει με την μπάλα στα χέρια του ΠΑΟΚ που παίρνει τεράστια νίκη.