Νικηφόρο ξεκίνημα για το εφηβικό της ΑΕ Πυλαίας

Με το δεξί ξεκίνησε  το εφηβικό της ΑΕ Πυλαίας τις υποχρεώσεις του στο δεύτερο όμιλο, καθώς επικράτησε με 47-43 του ΒΑΟ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από το ξεκίνημα του αγώνα δυνατά και διατήρησαν μια μικρή διαφορά μέχρι την τρίτη περίοδο. Ο Β.Α.Ο. κατάφερε να ισοφαρίσει και να προηγηθεί, λίγο πριν το τέλος της, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Πυλαία με καλή άμυνα ανέκαμψε και κατέκτησε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-11, 28-23, 33-30, 47-43
Διαιτητές: Αμπαδογιάννης Γ.-Τσαλκιτζής Α.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Σιαμαντούρας): Λάσκος, Μπαβέλης, Παπανικολάου 10 (1), Μπουρούτης 6, Ποιμενίδης 8, Πασχαλούδης 3 (1), Κυριακίδης 11, Τζιλβέογλου 4, Μαλιγκούρας, Μίτρε 3 (1), Γκάρτζιος 2.
ΒΑΟ (Χολέβας): Γιαννάκης 3, Πισιώτης 16 (1), Γαντιτζικίδης, Αγγέλου, Κατσικάς 2, Δουμιάς 12 (2), Ανανιάδης, Γελαδάρης, Πυδαράκης, Εσέρογου 2, Παπακυριακίδης, Κολλάρος 8.