Πρωταθλητής νεανίδων της ΕΚΑΣΘ ο Ηρακλής-Επικράτησε με 52-40 του Αρη στο μεγάλο τελικό

Καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 52-40 του Αρη και κατέκτησε δίκαια τον τίτλο του πρωταθλητή νεανίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ο «Γηραιός» πήρε από την αρχή αρκετά σημαντικό προβάδισμα, ενώ ο Αρης  κατάφερε να περάσει μπροστά στις αρχές της τρίτης περιόδου. Όμως ο Ηρακλής είχε περισσότερες λύσεις και ήταν καλά διαβασμένος και έτσι θα εκπροσωπήσει την Θεσσαλονίκη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί από τις 23-27 Απριλίου στην Πτολεμαΐδα.
Δεκάλεπτα: 7-14, 21-22, 28-35, 40-52
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τζήμα
ΑΡΗΣ (Μασλαρινός): Κιλαζίδου 8, Σύρρα 10, Αντωνιάδου Α. 2, Τσαμπάκου 4, , Γιαννούδη 5, Γιοβανούδη, Χρηστίδου 2, Σολωμού 9(1), Χατζηαράπη, Τζιότζιου.
ΗΡΑΚΛΗΣ(Κυρκούσης): Τσουμπερλή 9, Κογκαλίδου, Γεροστεργίου Χ. 6, Οικονόμου 6, Καλημέρη 6, Ξανθοπούλου, Λογδανίδου 12, Γεροστεργίου Μ. 2, Τσάντα 11(1).