Και μαθηματικά στην Γ1 ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Οι Ταγαράδες νίκησαν χθες με 46-64 τον Βελλερεφόντη στον τελευταίο τους εκτός έδρας αγώνα για φέτος και εξασφάλισαν και μαθηματικά την άνοδό τους στην Γ1 κατηγορία.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία του σκορ. Ωστόσο, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος πάτησαν γκάζι, μετατρέποντας το 27-23 του 21' σε 27-40 στο 27' και δεν απειλήθηκαν ξανά.

Καλύτερος των νικητών ο Καραγεωργόπουλος με 16 πόντους, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χασάπογλου με 15.

Δεκάλεπτα: 15-14, 25-23, 34-48, 46-64
Διαιτητές: Χιωτάκης-Κασαπίδης
ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ (Γεωργικόπουλος): Ζωγραφίδης 10, Παρασκευάς, Χασάπογλου 15(1), Δουνας 5(1), Γουναρίδης 2, Χρυσοχοίδης 9(1), Γεωργικόπουλος, Παπαγεωργίου 5, Βουλκίδης.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ (Κουρβούλης): Δημητριάδης 4, Καραγεωργόπουλος 16(1), Σουλιώτης 4, Μπατσίλας 10(1), Βακάλης 4, Μουδούρης, Παπάς 12(1), Κυριακού 9, Παπαθανασίου 2, Λιάντας 3.