Πέρασαν σαν…σίφουνας από το «Ιβανώφειο» οι νέοι του Μαντουλίδη

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση για τους νέους του Μαντουλίδη που επικράτησαν με το ευρύ 48-87 στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή.

Οι παίκτες του Νίκου Δημητρίου πήραν από τα πρώτα λεπτά σημαντικό προβάδισμα με απίστευτη εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση (2-28 η πρώτη περίοδος). Οι γηπεδούχοι λόγω ελλείψεων χρησιμοποίησαν τρεις έφηβους (Γαρέζος, Τσιμπούκου, Ταραμάς) που άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις, δείχνοντας την δουλειά που γίνεται στην υποδομή της ομάδας.
Δεκάλεπτα: 2-28, 11-45, 33-70, 48-87
Διαιτητές: Δαμίγος-Μπίκης
ΗΡΑΚΛΗΣ(Τσίμος-Τσίμου): Γαρέζος 11(1), Οικονόμου, Σακελίων 3(1), Νούλας, Αθανασιάδης 3, Αναστασιάδης 2, Ταραμάς 19(1), Χατζόπουλος, Τσιμπούκου, Κωστάκης 6, Δασκαλάκης 6, Μεντελίδης 6.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Δημητρίου): Ανδρεάδης 11, Θωμαΐδης 13(2), Παπαδόπουλος 6(2), Θεοδωρίδης Αλ. 6, Κουζέλογλου 18(5), Γιαννάκης 7(1), Παπαθανασίου 5, Θεοδωρίδης Αγ. 18.