Νίκη στην παράταση για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Απίστευτο παιχνίδι έγινε χθες στη Μίκρα, όπου ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς επικράτησε στην παράταση του Ναύαρχου Βότση με 100-103.

Μετά από απουσία δύο μηνών λόγω τραυματισμού ο Μαλτέσιος με 37 πόντους, πήρε από το χέρι τον Ποσειδώνα και τον οδήγησε στη εκπληκτική νίκη.

17 δεύτερα πριν το τέλος του κανονικού αγώνα το σκορ ήταν 85-81. Με τρίποντο του Μαλτέσιου έγινε το 85-84. Ο Ποσειδώνας έκανε γρήγορο φάουλ, και ο Βότσης με βολές έκανε το 87-84. Ο Αγγελίδης έχοντας τρία άτομα πάνω του ευστόχησε σε τρίποντο με την εκπνοή και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Δεκάλεπτα: 20-21, 40-39, 58-57, 87-87(κ.α.), 100-103
Διαιτητές: Φούτζηλας-Σελεβός
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος-Γκογκάκης): Κονιώρης 5(1), Κωνσταντινέλης 22(4), Κωνσταντινίδης, Λυπηρίδης 13(1), Καρπούζας 7, Κώστας, Μηντζαρίδης 2, Καλαϊτζής 23(2), Πολύζος 16(4), Κουκοβίνος 10, Παπαδόπουλος 2.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κατσιάνης-Τσανίδης): Μπασιάκος 3, Καρβουνάρης Σ. 10(2), Καρβουνάρης Μ. 6, Χαραλαμπίδης 5, Μαλτέσιος 37(2), Θειακός 18, Αγγελίδης 24(2).