«Βόμβα» στην Α1 γυναικών από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου-Επικράτησε με 63-62 του Πρωτέα Βούλας

Φωτιά στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, έβαλε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου που επικράτησε του Πρωτέα Βούλας με 63-62.

Όπως γράφει το www.sportshero.gr/basket η ομάδα του Θάνου Σόφτση νίκησε δίκαια αφού είχε εξαιρετική παρουσία σε όλο τον αγώνα  ειδικά στον αμυντικό τομέα. Προηγήθηκε  51-48 του Πρωτέα Βούλας στο 33ο λεπτό αποδεικνύοντας ότι δεν ήταν τυχαία η εμφάνιση με τον ΠΑΟ και η ήττα στις λεπτομέρειες. Ο Κρόνος ήταν μπροστά 61-59 και έμεναν  27΄΄ για την λήξη του ματς. O Πρωτέας Βούλας φάνηκε ότι θα «έκλεβε» την νίκη στο Μπραχάμι αφού έβαλε με τρίποντο μπροστά την ομάδα της δευτερόλεπτα πριν την λήξη με 61-62 ! Όμως τον τελευταίο λόγο είχε η Κατερίνα Σπαθάρου που πήρε φάουλ λίγο πριν την κόρνα και με δύο βολές χάρισε την μεγάλη νίκη στην ομάδα της.
Δεκάλεπτα: 19-13, 30-28 , 45-48, 63-62
Διαιτητές: Γκαμήλη-Γρίβα
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σόφτσης): Τσουκαλά 8 , Εμμανουηλίδου 1, Λουκάτου 9 , Σπαθάρου 22(3/6 τρ.), Μαντά 2, Καλαμπάκου 7(1) , Χιώτη 2, Χάρι 12 (13 ριμπ.) .

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας): Δασκαλοπούλου 24(6/8τριπ.), Λύμουρα  8(2/5τρ., 10ριμπ., 9 ασίστ), Μαγαλιού 3, Μπαρμπερίδου, Παυλοπούλου, Φασούλα 5, Νικολοπούλου 3(1/3 τρ.), Φρίμαν 13(6ριμπ.),  Βλάχου 6.