1 Δεκ 2013

Μπαρμπερίδου: «Μας δίνει ψυχολογία αυτή η νίκη»

Η αρχηγός της ομάδας του Πρωτέα Βούλας, Δήμητρα Μπαρμπερίδου μετά το τέλος της νικηφόρας αναμέτρησης για την ομάδα της απέναντι στον Παναθηναϊκός, μίλησε στο insidesports.gr για τη νίκη και το κρίσιμο τρίποντο που σημείωσε στην δεύτερη παράταση της αναμέτρησης που έδωσε και την ώθηση για τη νίκη.

Η άμυνα έφερε τη νίκη στους παίδες της ΗΟΟΡ

Με πολύ καλή άμυνα οι παίδες της ΗΟΟΡ επανήλθαν στις νίκες καθώς επικράτησαν με 47-35 της Αποκάλυψης.

Διπλή επιτυχία για παίδες και κορασίδες του ΑΟ Σίθωνες

Εντός έδρας νίκες πέτυχαν οι παίδες και οι κορασίδες του ΑΟ Σίθωνες. Τα φύλλα αγώνα:

Σημαντικό «διπλό» για τα Μετέωρα

Πολύ καλύτερα μετά τη δεύτερη περίοδο τα Μετέωρα επικράτησαν εκτός έδρας του Νέστορα με 52-68.

Πήρε το ντέρμπι των παίδων ο Μέγας Αλέξανδρος

Με εκπληκτική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο (προηγήθηκε με 20-43), ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε της Ακαδημίας Αστέρια με 61-66 για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Α’  ΟΜΙΛΟΣ

Εύκολη νίκη των παίδων του Αστέρα Σίνδου

Με χαρακτηριστική άνεση ο Αστέρας επικράτησε στη Σίνδο των Κουφαλίων (71-39) για την προκριματική φάση παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Δίκαια επικράτηση των παίδων της ΜΕΝΤ

Καλύτερη η ΜΕΝΤ σε όλη την διάρκεια του αγώνα νίκησε τον Αίαντα Ευόσμου για το πρωτάθλημα παίδων με 70-49, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Θοδωρή Ιτιμούδη και τον Κώστα Σπυριδωνίδη.

Ηττα από το Δήμο Παύλου Μελά για τον Σ.Ε.Θ.

H ομάδα του Σ.Ε.Θ. αν και βρέθηκε να κερδίζει στο ημίχρονο με 17 πόντους διαφορά πλήρωσε για άλλη μια φορά τα λάθη της και ηττήθηκε από το Δήμο Παύλου Μελά  που δεν παράτησε τον αγώνα με 66-61.

Μπάσκετ και DNA του Ελληνα-Σχόλιο του coach Γιάννη Πολίτη

Από τον Γιάννη Πολίτη πήραμε και δημοσιεύουμε το κάτωθι σχόλιο:

Διαφορά 45 πόντων για τους παίδες της ΕΚ Σταυρούπολη

Σαν σε προπόνηση το παιδικό της ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησε στην έδρα του επί του Ποσειδώνα Καλαμαριάς με 75-30.

Περαστικά του Πρωτέα Βούλας στην Ιωάννα Δίελα

Σύσσωμος ο σύλλογος του Πρωτέα Βούλας με ανακοίνωσή του, «εκφράζει την συμπαράσταση του στην αθλήτρια του Παναθηναϊκού Ιωάννα Δίελα για τον τραυματισμό της, στην αναμέτρηση με την ομάδα μας και της εύχεται περαστικά και να είναι γρήγορα και πάλι δυνατή κι ετοιμοπόλεμη στα παρκέ, ενώ να είναι όλοι αυτοί οι μήνες μια κακή παρένθεση στην μπασκετική της πορεία».

«Περίπατος» για το παιδικό του Ανατόλια

Σε υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε για τους παίδες του Ανατόλια το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι με τη Μακαμπή, όπως φαίνεται και από το τελικό 35-93 με το οποίο επικράτησαν.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - ΑΙΓΑΛΕΩ 99-79

Στιγμιότυπα από τον σημερινό αγώνα του Παναθλητικού με την Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Καλοχωρίου

Στο ντέρμπι του πρώτου με τον δεύτερο του τέταρτου ομίλου παίδων της ΕΚΑΣΘ, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου στάθηκε στο ύψος του και νίκησε μέσα στους Αμπελόκηπους την τοπική ομάδα με 41-53.

Διπλή επιτυχία για την υποδομή του ΑΣ Πανόραμα-Φιλικά με τον Αστέρα Πλαγιαρίου για τις ακαδημίες-Φωτορεπορτάζ

Με άνετες επικρατήσεις συνέχισαν παίδες και έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα. Τα φύλλα αγώνα:

Ανετη επικράτηση των εφήβων του Ηρακλή

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν στην έδρα τους με 75-35 του Αχιλλέα Θερμαϊκού, που αγωνίστηκε με πέντε παίκτες καθώς οι υπόλοιποι ήταν σε εκδρομή με το σχολείο τους.

Πρωτιά στον όμιλο για τους παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Σημαντική επιτυχία για τους παίδες του Απόλλωνα που επικράτησαν το πρωί στην Καλαμαριάς με 50-35 του Αριστοτελείου Κολλεγίου. Οι δύο ομάδες έχουν από μία ήττα μεταξύ τους, αλλά πρώτοι στον όμιλο είναι οι «Πόντιοι», καθώς το πρώτο ματς είχε λήξει με 54-50 υπέρ των σημερινών φιλοξενουμένων.

Ηττα και πιθανός αποκλεισμός για το παιδικό του ICBS

Με 39-56 ηττήθηκε το παιδικό του ICBS  εντός έδρας από τον καλύτερο Ιωνικό και φαίνεται ότι θα αποχαιρετήσει την υπόθεση πρόκριση από πολύ νωρίς αφού χρειάζεται ένα θαύμα. Πίκουλας και Σταυρόπουλος έβαλαν σχεδόν όλους τους πόντους των γηπεδούχων.

Περίπατος των παίδων του Μαντουλίδη-Τραυματίστηκε ο Σέπος

Σε χαλαρούς ρυθμούς το παιδικό του Μαντουλίδη επικράτησε με 61-33 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός στο γόνατο του Κύπριου αθλητή του Μαντουλίδη, Σέπου.

Αήττητοι οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη

Την όγδοη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν χθες οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη επί της Δόξας Δρυμού με 60-46.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Ηρακλή

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» του Ναύαρχου Βότση με 71-49. Οι φιλοξενούμενες ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές στις πρώτες δύο περιόδους.

Παραμένει στην κορυφή η Νίκη Λευκάδας

Την έβδομη συνεχόμενη επιτυχία σημείωσε στα Γιάννενα η Νίκη Λευκάδας, που επικράτησε με 51-61 του τοπικού ΠΑΣ και παρέμεινε αήττητη μαζί με τον Παναθλητικό.

Νίκη στο… καλάθι για τον ΑΟ Σερρών

Συναρπαστικό ήταν το ντέρμπι της Ανατολικής Μακεδονίας που τελείωσε με νίκη του ΑΟ Σερρών με 54-52 επί των Τιτάνων Δράμας.

Επίδειξη δύναμης από τον Ολυμπιακό Βόλου-Δηλώσεις Καπουρνιώτη

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου συνέτριψε με χαρακτηριστική άνεση την ΑΓΕ Πιερίας με 62-30.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης η ΑΕ Πυλαίας

Χωρίς τις τραυματίες Λάλου και Καϊμακτσή η ΑΕ Πυλαίας Ροδάνθη, «φόρτσαρε» στην επανάληψη και επικράτησε με 51-68 στην Καλαμαριά του Απόλλωνα. Από τους γηπεδούχους τραυματίστηκε η Τσαντάκη στο γόνατο στην τρίτη περίοδο.

Ηττα με… κατεβασμένα τα χέρια από το Ελληνικό για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Πολύ καλύτερο από την αρχή του αγώνα το Ελληνικό επικράτησε με το ευρύ 83-49 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και παρέμεινε μόνο αήττητο στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 γυναικών.

Χωρίς προβλήματα ο Παναθλητικός

Πολύ καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Παναθλητικός επικράτησε στις Συκιές με 76-65 της Ολύμπια Λάρισας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Εσπασε το αήττητο του Παναθηναϊκού μετά από δύο παρατάσεις στη Βούλα-Ρήξη χιαστών η Δίελα

Στον Πρωτέα Βούλας κατέληξε το μεγάλο παιχνίδι της έβδομης αγωνιστικής καθώς επικράτησε στη δεύτερη παράταση του Παναθηναϊκού με 84-79, συνεχίζοντας την εξαιρετική του παρουσία στο φετινό πρωτάθλημα.

Ηττα στον Βύρωνα για τον Αρη ELGEK

Δεν τα κατάφερε ο Άρης ELGEK απέναντι στον Αθηναϊκό και ηττήθηκε με 80-69. Η ομάδα του Βύρωνα, είχε διαφορά δέκα πόντους με τη λήξη του πρώτου μέρους, αποκτώντας σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

«Διπλό» και στον Αγιο Δημήτριο για τον εκπληκτικό Ιπποκράτη Κω

Ο Ιπποκράτης Κω πέρασε νικηφόρα και από τον Άγιο Δημήτριο κερδίζοντας με 73-55 τον Κρόνο στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων των «μικρών» Εθνικών-Οι όμιλοι της Ελλάδας ανά κατηγορία

Πραγματοποιήθηκε στο Μόναχο η κλήρωση για τα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα των μικρών ηλικιών που θα διεξαχθούν το καλοκαίρι του 2014. Αναλυτικά:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τα παιχνίδια της προκριματικής φάσης των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Ντέρμπι στην Καλαμαριά για την Α2 γυναικών-Δύο παιχνίδια λιγότερα στο Νότο

Το παιχνίδι του Απόλλωνα Καλαμαριάς με την ΑΕ Πυλαίας ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών, ενώ στο Νότο έχουμε πάλι δύο παιχνίδια λιγότερα. Αναλυτικά:

Ανετη επικράτηση για τους εφήβους του Ν. Βότση

Επιστροφή στις νίκες για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε με 81-35 στον αγώνα με τα Καμινίκια.

Δύσκολες αποστολές για τις γυναίκες του Αρη και της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Στην Αθήνα και σε δύσκολες έδρες αγωνίζονται σήμερα οι γυναίκες του Αρη και της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Οι «κίτρινες» στην Εργάνη με τον Αθηναϊκό και οι «πράσινες» στο Μετς με το Ελληνικό. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πήρε το ντέρμπι το ανδρικό του Ν. Βότση-Επεισοδιακό παιχνίδι με τον Χορτιάτη-Η άποψη του προπονητή των νικητών

Μεγάλη νίκη για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση την Παρασκευή στο ντέρμπι με τον αήττητο Χορτιάτη με 78-64 στην Μίκρα. Επιστροφή στις νίκες λοιπόν για το Ναύαρχο σε ένα παιχνίδι με πάθος, ένταση αλλά και πολλά άσχημα γεγονότα ...

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Πύργου Χαλάστρας

Καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι του Πύργου επικράτησαν στην Χαλάστρα του ΚΣ Γέφυρας με 71-46.

Παρέμειναν πρώτοι οι έφηβοι του Ανατόλια

Στην κορυφή του έβδομου ομίλου παρέμεινε το Ανατόλια, έχοντας συγκάτοικο τον Ν. Βότση, νικώντας σε ένα όμορφο παιχνίδι τους εφήβους της Αρετσους με 63-51.

Περίπατος για το εφηβικό της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι έφηβοι της Δόξας Ελπίδας επικράτησαν στον Εύοσμο με το εντυπωσιακό 94-30 της Χαληδόνας.

Ανετες νίκες για εφήβους και κορασίδες του Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη των εφήβων στην Σίνδο

Με νίκες συνέχισαν έφηβοι και κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου. Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

Πήραν το ντέρμπι οι έφηβοι της ΧΑΝΘ

Με νίκη έκλεισε η ΧΑΝΘ τον  πρώτο γύρο του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, καθώς επιβλήθηκε με 59-62 στη ΜΕΝΤ. Οι παίκτες της ΧΑΝΘ αφιέρωσαν την νίκη στο Βάιο Αμπατζά που τραυματίστηκε σοβαρά στην διάρκεια του αγώνα

Διπλή επιτυχία για την υποδομή του Ζέφυρου 02

Εντός έδρας νίκες σημείωσαν σήμερα έφηβοι και κορασίδες του Ζέφυρου 02. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Φιλικά των..μικρών του Αρη και της Αναγέννησης Φλόγας

Φιλικά με την Αναγέννηση Φλόγα στην Πολίχνη θα δώσουν σήμερα τα τμήματα υποδομής του Αρη. Πιο συγκεκριμένα τρία τμήματα των μίνι μεταξύ των οποίων το αγωνιστικό και δύο του προπαιδικού θα αγωνιστούν με τα αντίστοιχα των γηπεδούχων.

Ντάμπλ σκορ και..πέντε για τους εφήβους του ΠΣ Ευκαρπίας

Συνεχίζουν την προέλαση οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας που επικράτησαν εκτός έδρας της Αποκάλυψης με 35-75.

«Θρίλερ» με νίκη των εφήβων του Αίαντα Ευόσμου-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τη Βεργίνα

Σε έναν αγώνα πραγματικό θρίλερ ο Αίας Ευόσμου επικράτησε με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο με 66-69 εκτός έδρας της Βεργίνας.