ΠΚ Νεάπολης και ΚΑΟΣ (μετά από κλήρωση) στον τελικό του τουρνουά του ΔΑΣΩ-Φωτορεπορτάζ

Στον πρώτο αγώνα του τουρνουά «Δημήτρης Τσελεπίδης» που διοργανώνει ο ΔΑΣΩ, μεταξύ Α.Ο. Πολυγύρου και Κ.Α.Ο. Σταυρούπολης  και ενώ το σκορ ήταν 15-11 υπέρ του Κ.Α.Ο.Σ. η διακοπή του αγώνα ήταν αναπόφευκτη καθώς στο όγδοο λεπτό του δευτέρου δεκαλέπτου ….  χαμήλωσε ο φωτισμός.

Η διακοπή ρεύματος στην περιοχή του Ωραιοκάστρου ανάγκασε τους διαιτητές, έπειτα από μία  ώρα περίπου διακοπής κι ενώ ο φωτισμός δεν είχε ακόμη αποκατασταθεί, να  διακόψουν τον αγώνα. Για την ομαλή διεξαγωγή του τουρνουά έγινε κλήρωση η οποία στέλνει στον αυριανό μικρό τελικό τον Α.Ο Πολυγύρου και στον τελικό τον Κ.Α.Ο. Σταυρούπολης.

*Ο δεύτερος αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς… απρόοπτα με το ΠΚ Νεάπολης να κερδίζει με 61 - 56 τον Δ.Α.Σ. Ωραιοκάστρου μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι του οποίου το αποτέλεσμα κρίθηκε στα τελευταία τρία λεπτά. Με τον Δ.Α.Σ. Ωραιοκάστρου είχαν χρόνο συμμετοχής και οι έφηβοι του συλλόγου.