Κοντά στο final 4 των εφήβων της ΕΚΑΣΧ η Ορμύλια

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής για την κατάληψη της πρώτης θέσης του Β’ Ομίλου η οποία οδηγεί απευθείας στο final 4 των εφήβων της ΕΚΑΣΧ, οι Αετοί Ορμύλιας επικράτησαν με 50-63 της Αρναίας.

Η ομάδα της Αρναίας κάνοντας ένα καταπληκτικό ξεκίνημα, προηγήθηκε μέχρι και 11 πόντους στις αρχές του αγώνα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με υπέρ της σκορ 19-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Ορμύλιας με καταπληκτική άμυνα πήρε το προβάδισμα στο ημίχρονο με 22-35 (επιμέρους σκορ 2ου δεκαλέπτου 03-22).

Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο βρίσκοντας έτσι τις ομάδες να τελειώνουν τον αγώνα με σκορ 50-63 υπέρ των Αετών Ορμύλιας. Η επόμενη αγωνιστική για την ομάδα της Ορμύλιας είναι απέναντι στην Γαλάτιστα την Κυριακή 20 Οκτωβρίου.

Δεκάλεπτα: 19-13, 22-35, 38-49, 50-63
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Ιωάννου
ΑΡΝΑΙΑ (Πραβίτας): Χαρίστος Στ. 15, Χαρίστος Κ. 7(1), Μοσχόπουλος, Βλάχος, Τσόχας 2, Καραγιάννης 7(2), Καραστέργιος 2, Ταμβάκης 2, Καντεμερίδης 12, Ρεπάνης, Αργυρίου 3, Τρικαλιώτης.
ΟΡΜΥΛΙΑ (Νομικός): Καραδήμος, Δημητριάδης 4, Δέας 7(1), Τσικούρης 5, Χατζηπολύζης, Χούτας 15(1), Αμπαράς, Μπουρλής 29(1), Λειβαδιώτης 3, Στεφανίδης.