Θρίαμβος στην Καλαμαριά για τους Ταγαράδες

Ζευγάρωσε τις νίκες του χθες το βράδυ ο Θρίαμβος Ταγαράδων νικώντας την μαχητική Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς με 50-71 στο γήπεδο Μίκρας Β'.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 3-8, 6-13, 16-33 και έκλεισαν το ημίχρονο με 20-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα όμως άλλαξε, καθώς η ΑΑΚ παίζοντας με τους ψηλούς και με σφικτή άμυνα μείωσε ακόμα και στους τέσσερις πόντους. Τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των Ταγαράδων που επαναλαμβάνοντας την καλή εμφάνιση του πρώτου δεκαλέπτου ξέφυγαν στο σκορ και το ματς έκλεισε στο 50-71.

Δεκάλεπτα: 10-19, 20-35, 42-47, 50-71.
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Πετανίδου Α.
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κασιόλας): Μπασκίδης, Κούγκας 8, Σερετάκης 13, Γραβαλίδης, Ματζούνης, Ιωαννίδης 8, Χρηστίδης 6, Μαυρογένης, Κουτσούκος 15.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ (Κουρβούλης): Μόσχου 5, Λασκαρίδης 3, Μουδούρης 13, Μπατσίλας 8, Βακάλης 7, Δημητριάδης 8, Γιαρμακόπουλος 2, Γκερκίνης 4, Παπαθανασίου 16, Λιάντας 5.