«Διπλό» στο Μαντουλίδη για τους εφήβους του Αρη

Μεγάλη νίκη πέτυχαν στο σημερινό ντέρμπι των εφήβων οι παίκτες του Αρη που επικράτησαν εκτός έδρας του Μαντουλίδη με 73-77.

Οι «κίτρινοι» με την ενίσχυση των γεννημένων το 1995, Πουλιανίτη και Καρανώτα και την σημαντική βοήθεια του Μήτογλου, πήραν από την αρχή προβάδισμα το οποίο στο 32ο λεπτό έφθασε το 51-69. Στα επόμενα οκτώ λεπτά ο Μαντουλίδης, που δεν χρησιμοποίησε κάποιον από τους «μεγάλους» του, μείωνε το σκορ μέχρι το τελικό 73-77
Δεκάλεπτα: 20-24, 35-37, 48-61, 73-77
Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Καραμανώλης): Βενετόπουλος 4, Ρεφατλάρι 6(2), Τάκης 11(1), Καμάρας 24(1), Γεροθανάσης 4, Θεοδωρίδης 2, Κιουτσούκαλης 4, Παπαδόπουλος 11, Γαϊτανίδης, Γκολιάς 5(1), Μητακίδης, Ανδρεάδης 2.
ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης): Σιδηρόπουλος 5(1), Παουλεάνου 2, Φλιώνης 8, Τσιροπούλης, Σιδηροηλίας 7, Πουλιανίτης 20(1), Φώτογλου 3, Μήτογλου 23(2), Καρανώτας 6, Χατζόπουλος 3.