Νέα επιτυχία για το Πειραματικό

Σε ένα κακό επιθετικά παιχνίδι το Πειραματικό διπλασίασε τις νίκες του καθώς επικράτησε με 52-44 του Νέστορα και συνεχίζει με δύο στα δύο» την πορεία του στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ1 κατηγορίας Ε.ΚΑ.Σ.Θ..

Οι άμυνες είχαν την τιμητική τους αν και το Πειραματικό ξεκίνησε με ένα 10-0 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.  Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη τουλάχιστον επιθετικά. Με  πολύ κακές επιλογές, με υπερβολική αστοχία στα σουτ 3 πόντων, με  συνεχή χαμένα λέι-απς και άστοχες βολές οι γηπεδούχοι έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα του Νέστορα να μένει μέσα στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι επέδειξαν ψυχραιμία στις βολές και κατάφεραν να πάρουν μία δύσκολη νίκη απέναντι σε έναν πολύ αξιόμαχο αντίπαλο.
Δεκάλεπτα: 18-8, 31-23, 39-33, 52-44
Διαιτητές: Κούσης-Χατζίδου
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Ιατρού-Τσεσμετζής): Πεχλιβάνης, Χορταριάς 5(1), Παπουτσάς 6, Κατσαρής 9(2), Κεχαγιάς 3, Παντάλης7, Δεμερτζής 7, Σταυρούδης, Πετρίδης 7, Βλάχος 4, Λαζαρίδης 4 .
ΝΕΣΤΩΡ(Ζωγράφος): Μπαρλάς, Γάκης 7(1), Ζωγράφος 8(2), Θεοχαρόπουλος, Παπαδόπουλος 9, Γκατζός 4, Σακελλαρίδης 10, Φακαλής, Μανεσίδης, Βελίκης.