Δίκαια επικράτηση για το μίνι του Αστέρα Πλαγιαρίου

Τη καλύτερη εμφάνισή του πραγματοποίησε χθες το μίνι του Αστέρα Πλαγιαρίου στο παιχνίδι με την μικτή ομάδα του Ζέφυρου και του ΠΑΟΚ και κέρδισε δίκαια με 36-24.

Με εκπληκτική άμυνα από το ξεκίνημα και παίζοντας φανταστικό μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού οι παίκτες των νικητών πήραν το προβάδισμα από το πρώτο λεπτό και δίκαια πανηγύρισαν τη νίκη.
Οκτάλεπτα: 12-7, 19-11, 27-18, 36-24
Διαιτητές: Μπόγας Δ.-Δέλλας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Μοσχούλας) : Μητκούσης 4, Μεκερίδης 11, Σαμπαρδάνης 4, Μαραγκός 2, Εφραιμίδης 4, Λεπτοκαρόπουλος 1,Τζεμίντιμπης 2, Κεμάλογλου 2, Προεστόπουλος 2, Χατζηφωτεινός 2, Μαυρόπουλος 1, Γκίτσης 1.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αραμπατζής) : Μιχαηλίδης 4, Χατζηαθανασίου 4, Κώνστας 4, Πάσσαρης 2, Ρωμανίδης, Μάτκας 7, Δογκούζγιαννης 1, Μαραγκάκης, Τσιρούλης, Μάντης, Μπόγκα, Ζαχαριάδης 2.