Με το δεξί στα πλέι-οφς ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης για την πρώτη αγωνιστική των πλέι-οφς ανόδου για την Γ1 ΕΚΑΣΘ, κερδίζοντας με 46-41 τους Μύθους Χαλάστρας.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από το καλημέρα την κυριαρχία τους τελειώνοντας την πρώτη περίοδο με 16-6. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι κύλησε σε ρηχά νερά με επιμέρους σκορ για τις δυο ομάδες 9-9. Η πρωτοπορία του σκορ του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης έμεινε και στην τρίτη περίοδο αφού αυτή έκλεισε με σκορ 36-27. Οι φιλοξενούμενοι στην τελευταία περίοδο πίεσαν χωρίς να καταφέρουν να μπουν μπροστά στο σκορ και έτσι ο Μέγας μπήκε με το δεξί στον όμιλο.
Δεκάλεπτα: 16-6, 25-15, 36-27, 46-41
Διαιτητές: Φούντζηλας-Πράττος
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Κολογοσίδης): Κολογοσίδης 2, Τσακαλαϊδης 12, Σάντης 3, Κασικτσόγλου 2, Θρασυβουλίδης 10, Ζουμπουλάκης, Σταυρόπουλος 2, Παντάχος 4, Ζλάκιος 11.
ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ(Καβακλιώτης): Γούσιος 5, Φαλέγκας 3, Δήμτσης 6, Παρλαπάνης 10, Σαριτζιώτης 15, Μπαλάνος, Τσασκόπουλος 2, Καβακλιώτης, Αλεκάκης, Μεσιάρης.