«Φόρτσαρε» στο τέλος το Πειραματικό

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η ομάδα του Πειραματικού πέτυχε την πρώτη της νίκη στη δεύτερη φάση της Γ2 κατηγορίας καθώς επικράτησε με 71-54 του Παστέρ.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο όταν οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 22-9 κατάφεραν να  φτάσουν στη νίκη απέναντι στην αξιόμαχη αντίπαλη ομάδα. Και οι δώδεκα παίκτες του Πειραματικού απέδειξαν για ακόμη έναν  αγώνα ότι  η ομαδικότητα μαζί με το πνεύμα του νικητή είναι  τα  χαρακτηριστικά τα οποία τους οδηγούν στο να παλεύουν κάθε παιχνίδι για 40 λεπτά και να κοιτάνε κάθε αγώνα ξεχωριστά.

Δεκάλεπτα: 15-10, 31-28, 49-45, 71-54
Διαιτητές: Ζάνεβ-Ιγνατίου
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Τσεσμετζής): Κάπτσης 3, Πεχλιβάνης, Δημητρίου 12, Λαζαρίδης 5, Κεχαγιάς 10, Δημητριάδης 4, Δεμερτζής 12, Πετρίδης 6, Δανιηλίδης 4, Βλάχος 9, Χορταριάς, Ιατρού 6.
ΠΑΣΤΕΡ (Μαργώνης): Φωτάκης 3, Πέττας ,Μωυσιάδης 3, Σαρόγλου 5, Σκαμιώτης 3(1), Κέλλης 3, Γκόρτος 13,Τραχανέλης 18(4), Βλάχος 6.