Πήρε το ντέρμπι αλλά όχι και τη διαφορά η ΜΕΝΤ

Η ΜΕΝΤ ήταν η νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής με 51-49 επί του Θερμαϊκού Θέρμης.

Οι γηπεδούχες έκαναν ένα απίστευτο πρώτο δεκάλεπτο και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενες με 31-12. Στην επανάληψη οι παίκτριες της Μαρίας Βαχαροπούλου «ροκάνισαν» την διαφορά ανεβάζοντας την απόδοσή τους και εκμεταλλευόμενες λάθη και κούραση της ΜΕΝΤ. Το τελικό σκορ ήταν η μικρότερη διαφορά για τις δύο ομάδες μετά το ξεκίνημα του αγώνα. Η διοίκηση, η προπονήτρια και οι παίκτριες της "Ενωσης" αφιέρωσαν τη νίκη στις δύο τραυματίες Παπαγεωργίου και Σωτηριάδου με ευχές για ταχεία ανάρρωση.
Δεκάλεπτα: 15-7, 31-12, 38-29, 51-49
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Γραικός
ΜΕΝΤ(Διαβολεμένου): Αυγερινού 2, Μουρτετζίκογλου, Δεβετζόγλου 6(1), Καρπόνη, Τόσκα 17(1), Πεταχτή 11, Αυθεντοπούλου 10, Σταματιάδου 5(1), Τερεζή, Ράλλη.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ(Βαχαροπούλου): Τσαντάκη 17(3), Τσαλοπούλου 9(1), Παπαρέντη, Παλλάνη, Ακσεχέρογλου 1, Κωστοπούλου 8, Δριστέλα 6, Σουλιώτη 6, Παπαγακή, Παυριανίδου 2.