er

Eurolegue Γυναικών: Ολυμπιακός – Μερσίν 67-81-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορτάζ

Ο Ολυμπιακός στον τρίτο του αγώνα για τον Β’ όμιλο της Euroleague Γυναικών γνώρισε την ήττα στο ΣΕΦ με 81-67 από τη Μερσίν.

Για ένα ημίχρονο η Ολυμπιακός έβαλε δύσκολα στην αντίπαλό της, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η τουρκική ομάδα επέβαλε τον ρυθμό της αρχίζοντας να παίρνει διαφορά στο σκορ.

Στο πρώτο 20λέπτο του αγώνα ο Ολυμπιακός κόντραρε την πανίσχυρη αντίπαλο του και δεν της έδωσε την δυνατότητα να ξεφύγει στο σκορ.

Στη συνέχεια η Μερσίν επέβαλε τον ρυθμό της και με τη συμπλήρωση του 3ου δεκαλέπτου έφερε τη διαφορά στο +16 (63-47).

Η τουρκική ομάδα συνέχισε να έχει το προβάδισμα και στο δ’ δεκάλεπτο φτάνοντας στη νίκη με 81-67.

Διαιτητές: Μοντγκόμερι (Ουγγαρία), Μιτρόφσκι (Β.Μακ.), Μπορούσας (Λιθουανία)

Δεκάλεπτα: 15-18, 36-39, 47-63, 67-81

Ολυμπιακός (Νίκλας): Χέμπε 13(1), Ράτσα 14(1), Πηλακούτα 2, Σπυριδοπούλου, Σύρρα, Καρλάφτη 3(1), Λάμπερτ 11(1), Χριστινάκη 10, Κολλάτου5(1), Τόμπιν 9.