er

EuroCup Γυναικών: Χοζόνο Τζάιρις-Παναθηναϊκός 101-54-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορτάζ-Ο αγώνας σε επανάληψη

Ο Παναθηναϊκός στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών του για το EuroCup Γυναικών γνώρισε την ήττα στην Ισπανία με 101-54 από την Χοζόνο Τζάιρις.

Η ελληνική ομάδα προσπάθησε στο πρώτο δεκάλεπτο να κοντράρει την Xοζόνο Τζάιρις, αλλά οι Ισπανίδες στη συνέχεια ανέβασαν ρυθμό με τη διαφορά στο ημίχρονο να έχει φτάσει στους 29 πόντους (58-29).

Η Χοζόνο Τζάιρις δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στη συνέχεια, αύξησε και άλλο τη διαφορά φτάνοντας στην νίκη με 101-54.

Διαιτητές: Μάρτινς (Πορτογαλία), Ντε Λάνγκε (Βέλγιο), Κούσιρεκ (Τσεχία)

Δεκάλεπτα: 27-16, 58-29, 77-42, 101-54

Παναθηναϊκός (Γκουζίνη): Αλεξανδρή 4, Χαιριστανίδου 2, Χατζηλεοντή 13, Τσβίτκοβιτς 2, Ντίξον 5(1), Τζόουνς 24(1), Καρακασίδου 2, Κόνιαλη 2.