Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ
οι διαιτητές και οι κομισάριοι των εθνικών πρωταθλημάτων που είναι οι εξής:
Basket League
Σάββατο 30/3
Α. Παπανδρέου 17.15
Περιστέρι-Κολοσσός Ρ. Παπαπέτρου-Λόρτος-Χριστινάκης (Κουλούρης)
ΠΑΟΚ 18.00 ΠΑΟΚ-Απόλλων Π.
Θεονάς-Μαγκλογιάννης-Λουλουδιάδης (Κυρτάτας)
Λαύριο 19.00
Λαύριο-Καρδίτσα Συμεωνίδης-Μηλαπίδης-Μπακάλης (Νηγιάννης)
Κυριακή 31/3
ΣΕΦ 17.15 Ολυμπιακός-Άρης
Τσαρούχα-Μαρινάκης-Σκανδαλάκης (Μωϋσιάδης)
ΟΑΚΑ 21.00
Παναθηναϊκός-Προμηθέας Π. Τσολάκος-Τζιοπάνος-Κατραχούρας (Ντάβαρης)
Δευτέρα 1 /4
ΟΚΑΛ 20.15 ΑΕΚ-Μαρούσι
Καρπάνος-Τηγάνης-Ζακεστίδης (Παπαδόπουλος Θεοφ.)
Elite League Ερρίκος Ντυνάν
Σάββατο 30/3
Σχηματαρίου 16.00 Ερμής
Σχ.-ΝΕ Μεγαρίδος Καρπάνος-Μαλαμάς-Τεφτίκης (Δεσάρτης)
Ήλιδας 16.00
Κόροιβος-Πανερυθραϊκός Μαρινάκης-Αναστόπουλος-Νάστος (Δημόπουλος)
Κροίσος Πέρσης 16.00
Μίλων-Παπάγου Ζακεστίδης-Θεοδωρόπουλος Ρ.-Κούλης Κ. (Ντίνος)
Μεσολογγίου 16.00 Χαρ.
Τρικούπης-Μύκονος Τηγάνης-Τσαχάκης-Σπυρόπουλος Σπ. (Γκαρτζονίκας)
Ευόσμου 16.00 Αίας
Ευόσμου-Δόξα Λευκάδας Τζιοπάνος-Ταρενίδης-Γερακίνης (Αργυρού)
Ιβανώφειο 16.00
Ηρακλής-Πανιώνιος Πιτσίλκας-Ξενικάκης-Παζώλης (Λαζαρίδης)
Χαλκιοπούλειο 16.00
Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Αμύντας Κωνσταντινίδου-Λιότσιος-Λεβεντάκος (Χριστοδούλου)
Γεωργιανής 16.00
Ελευθερούπολη-Ψυχικό Πουρσανίδης Γ.-Τσάνταλη-Αγραφιώτης Γρ. (Μπρίγκος)
Α1 Γυναικών (21η αγωνιστική, 30-31/3)
Σάββατο 30/3
Π. Γιαννακόπουλος 16.30
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα Κιουλάφας-Ψύχας-Καραπαπάς (Λημνιάτης)
Κυριακή 31/3
Εσπέρου 14.30 Εσπερίδες
Καλλιθέας-Ηρακλής Ασημακάκη-Μαρίγλη-Τσικριτσάκη (Ηπιώτης)
ΠΑΟΚ 15.00 ΠΑΟΚ-Πρωτέας
Βούλας Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης-Θεοδωρίδης (Παραλικίδης)
Α’ Μοσχάτου 14.00
Ολυμπιακός-Νίκη Λευκάδας Γαρινή-Λαζόγκα-Τσατταλιού (Παλάτος)
3ο Άνω Λιοσίων 15.00 Εύνικος-Ελευθερία
Μοσχάτου Παπαδόπουλος Χρ.-Ραπτογιάννης-Μπον (Διμπινούδης)
Ρεπό: Αθηναϊκός
National League 1
1ος Όμιλος (26η αγωνιστική)
Σάββατο 30/3
Δ. Περιστεράκης 17.00 ΑΠΑΣ
Νάξου Τα Φανάρια-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Κουτσοδήμος-Καραμπιτσάκος-Μπαβέλας (Ζαγκλής)
Μετς 17.00
Παγκράτι-Έσπερος Μάνος-Ναστούλης-Χριστοδουλάκης (Σαμαρτζή)
Απ. Κόντος 17.00 ΦΕΑ
Νφ/ΝΧ-ΑΣΑ Αναγέννηση Τσακιράκη-Μακρόπουλος-Παπαδόπουλος Νικ. (Παπαφωτίου)
Βαρδιονογιάννειο 17.00
ΟΦΗ-Πρωτέας Βούλας Κανελλόπουλος-Γεράνιος-Λιόνας (Ναλετάκης Ιωάν.)
Σοφία Μπεφόν 17.00 Π.
Φάληρο-Αιγάλεω Αναστασίου-Κούλης Χ.-Δελαγραμμάτικας (Παπάντος)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ
Ζωγράφου-Πανελευσινιακός Κονταράτος-Σιδέρης-Βελέντζας (Παυλόπουλος)
Ρεπό: Δάφνη
2ος Όμιλος (22η αγωνιστική)
Σάββατο 30/3
Γ. Μπουρούσης 17.00 ΓΣ
Σοφάδων-Πρωτέας Γρεβενών Γεωργούλης-Καντερές-Αναστασιάδης Γ. (Μανασής)
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη
Βόλου-Εθνικός Αναστασιάδης Β.-Τσαρδούλιας Τ.-Αθανασιάδης Αθ. (Βαρνάς)
Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ
Ηστ-Τρίκαλα Basket Ρίζος-Κατσαπρακάκης-Ξυλάς (Ζερβούδης)
Πανελληνίου 17.00
Πανελλήνιος-Εθνικός Λιβαδειάς Καρακάσης-Λογοθέτης-Λιαρομμάτης (Δήμου)
Παν. Αλεξιώτισσα 17.00
Αίολος Αγυιάς Π.-ΝΕΟ Ληξουρίου Καλογερόπουλος Φ.-Ουσταμπασίδης-Πολάτογλου
(Κοκορδάτος)
Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων
3ος Όμιλος (26η αγωνιστική)
Σάββατο 30/3
Βικέλας 17.00 Φίλιππος
Βέροιας-Γέφυρα Μαραμής-Πράττος-Τούσης (Ντόγκας)
Πεύκων 17.00 Μαχητές
Πειραματικού-Πανσερραϊκός Παπαγερίδης-Λαδάς-Χατζηκώστας (Φωτιάδης)
Αλ. Δημόγλου 17.00
Καβάλα-Λεύκιππος Ξάνθης Δέλλας-Κοϊμτζόγλου-Κωνσταντινέλλης (Μπακλατζής)
Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ
Αρετσού Καλαμαριάς-Μακεδονικός Βασιλόπουλος-Ηλιούπολης-Αγραφιώτης Β.
(Καυχίτσας)
Κομοτηνής 17.00
Κομοτηνή-ΧΑΝΘ Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Καντζουρίδης (Αποστολίδης)
Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ
Δράμας-Ερμής Λαγκαδά Ευφραιμίδης-Χατζηχαρίσης-Τοπαλίδης (Γαϊτάνης)
Ρεπό: ΔΕΚΑ
National League 2 (22η αγωνιστική)
2ος Όμιλος
Kυριακή 31/3
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος
Καλλιθέας-Αργοναύτης Τριγλίας Στρέμπας-Περδετζόγλου-Αλεξόπουλος Χρ. (Μοσκοβής)
Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ
Μπάσκετ Ελευσίνας-Πέρα Καψιώχας-Γαραντζιώτης-Πετράκης Γεωρ. (Καλαρέμας)
Αντ. Φώτσης 17.00
Ηλυσιακός-Πικέρμι Σπυρόπουλος Σπ.-Πετράκης Ιωάν.-Αλεξόπουλος Παν. (Φαλούκας)
Αγ. Θωμά 17.00 Δούκας-ΚΑΠ
Βαγγάλης-Κουτίβης-Ρώτας (Τεφτίκης)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ
Παλαίμων-Πανναξιακός Οικονόμου-Παπανικολάου Ιωάν.-Στραγαλινός (Τρίγκα)
Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημητρίου
3ος Όμιλος
Σάββατο 30/3
ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ
Χανιά-Δάφνη Δ. Καμήτσος-Κωστής-Διαμαντής (Πετράκης)
Κυριακή 31/3
Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Νίκη
Αμαρουσίου Σκουλαρίκης-Ανδρεόπουλος-Μπερέτσος (Κυριόγλου)
Β’ Πεύκης 17.00
Πεύκη-Ερμής Αργυρούπολης Σκαλτσής-Κηπώσης-Χρόνης (Παππάς)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Ένωση
Ιλίου Ελ Ανύ-Μπολάνο-Θεοδοσόπουλος (Μακρής)
Α’ Ηλιούπολης 17.00
Ηλιούπολη-ΓΕ Αγ. Αναργύρων Αργυρούδης-Αναστασόπουλος Β.-Αυγερινός (Φιλίππου)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Πορφύρας
Ζιώγας-Γεωργόπουλος Χρ.-Τζιμινίδης (Σταθούλης)
4ος Όμιλος
Κυριακή 31/3
Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ.
Φρυγανιώτη-Αλμυρός Ντούρας-Νέδογλου-Καντζουρίδης (Αναστασίου
ΕΑΚ Βόλου17.00 Ολυμπιακός
Β.-ΚούΠα Κιλκίς Κοντογιάννης-Μιχέλης-Νικολαϊδης (Μόρφη)
Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Αετοί
Βέροιας Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου-Καννής (Χλωρός Νίκος)
Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες
Παλαμά-Άργος Ορεστικό Γιαννούλης-Μπουγλός Π.-Γιατρόπουλος (Τέγα)
Δ. Διαμαντίδης 17.00
Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος Σελεβός-Κώνης-Κασούμης (Πλεξίδας)
Ρεπό: ΑΕ Λάρισας
5ος Όμιλος (21η αγωνιστική)
Τετάρτη 27/3
Χ. Χριστοδούλου 18.00 Ασπίς
Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης Χατζηχαρίσης-Αναστασιάδης Π.-Νικολαϊδης (Μπρίγκος)
Σάββατο 30/3
Διαβατών 17.00 Ιωνικός
Ιων.-Όλυμπος Εκίζογλου-Κοντογιάννης-Κουρόγλου (Κωστίκας)
Κυριακή 31/3
Λ. Παπαδόπουλος 17.00
Σταυρούπολη-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών Σιταρίδης-Λυτροσυγκούνης-Σιούλας (Παραδάς)
Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ.
Βαρβάρας-Βασιλικά Ελευθεριάδης-Λαδάς-Γκαντίδης Θ. (Μπακλατζής)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ
Ευρώπη 87-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Τσαρδούλιας Τ.-Αθανασιάδης Αθ.-Καρυπίδης
(Μανιός)
Λαγυνών 17.00 Εθνικός
Λαγυνών-Ευκαρπία Παπαθανασίου-Καραβάς-Τσαπόγα (Σιμητόπουλος Ιωάν.)
Α2 Γυναικών (22η αγωνιστική)
1ος Όμιλος
Κυριακή 31/3
Ζ. Αλεξάνδρου 16.45
Ιωνικός Νφ-Πορφύρας Διόλατζης-Κατσέλη (Θωμάς)
Γ. Λαούδη 17.00 Αγ.
Παρασκευή-ΚΑΟ Μελισσίων Παπαδόπουλος Ανδρ.-Κονταξάκης (Γιαλιάς)
Promitheas Park 13.00
Προμηθέας Π.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Σπυρόπουλος Αντ.-Γκαραβέλος (Σπυρόπουλος)
Μ. Λιούγκας 18.30
Τερψιθέα-Αμύντας Δόβας-Μούστρης (Δραμεσιώτης)
Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΑΕΚ Περιστερίου Σίμα-Κολίλας (Γκόγκας)
Σοφία Μπεφόν 17.00 Π.
Φάληρο-Άμιλλα Τσουρή-Αντωνέλου (Ζώης)
Σπόρτιγκ 14.00
Σπόρτιγκ-Δαναοί Άργους Νικόλιας-Πετράκης Κων. (Φραγκιαδάκης)
2ος Όμιλος
Κυριακή 31/3
Πυλαίας 14.30
Πυλαία-Πιερικός Αρχέλαος Γκαντίδης Μ.-Μαρτυγάκης (Κουκουβίνου)
1ο-2ο Λύκειο Πτολεμαϊδας
17.00 Απόλλων Πτ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Λυγούρας-Σταμπουλής (Μπαταούλα)
Βόλου 13.00 Ανόρθωση
Βόλου-ΜΕΝΤ Πάνος-Κοντοστάθης (Μόρφης)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Ιωάννινα
ΣΚ Λαμπρέλλης-Σμπρίνης (Παπαδόπουλος Ιωάννης )
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45
Πανόραμα-Παναθλητικός Μιχέλη-Δώνης (Μοσχοτόγλου)
Ρεπό:
Πανσερραϊκός/Πάνθηρες Καβάλας
Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών
Α’ Όμιλος (2η αγωνιστική, 31/3)
Λεχαίου 14.00 Ολυμπιάδα
Άσσου-ΚΑΟ Νέοι Έσπερος Σάλτας-Βαλουξής (Σακελλάρη)
Χαλκιά Αναστασιάδη 15.00
Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Σπυρλιδάκης-Αρτελάρης (Χουγιάζος)
Ρεπό: Σπαρτιατικός ΓΣ
Β’ Όμιλος (5η αγωνιστική, 31/3)
Ι. Σκαρκάλας 16.00 Ηρακλής
Κοζάνης-Κομοτηνή Τούσης-Θώμος (Πλεξίδας)
0 Σχόλια