Ανακοινώθηκαν από την
ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής των Εθνικών
πρωταθλημάτων που είναι:
Α1 Ανδρών
Σάββατο 8 Οκτωβρίου
ΚΓ Λαυρίου 16.00
Λαύριο-Προμηθέας Π. Παπαπέτρου-Μάνος-Τσολάκος (Ελευθεριάδης)
Πλάτων 17.00 Ιωνικός
Ν.-Κολοσσός Ρ. Τσαρούχα-Τζιοπάνος Ν.-Μαλαμάς (Διμπινούδης)
Α. Παπανδρέου 19.15
Περιστέρι-ΠΑΟΚ Κορομηλάς-Συμεωνίδης- Τσιμπούρης (Ντίνος)
Κυριακή 9 Οκτωβρίου
Αλεξάνδρειο 16.00
Άρης-Παναθηναϊκός Πουρσανίδης Γ.-Πιτσίλκας-Θεονάς (Ελευθεριάδης Π.)
Άνω Λιοσίων 19.15
ΑΕΚ-Καρδίτσα Κάρδαρης-Γερακίνης-Τηγάνης (Ντάβαρης)
Δευτέρα 10 Οκτωβρίου
Απόλλων Π. 19.15 Απόλλων
Π.-Ολυμπιακός Ζαχαρής-Μπακάλης-Αγραφιώτης Ιωάν. (Θεοδωρόπουλος)
Elite League – Ερρίκος Ντυνάν
Σάββατο 8/10
Ελευθερούπολης 17.00
Ελευθερούπολη-Χαρ. Τρικούπης Πουρσανίδης Κ.-Ταρενίδης Στ.-Πράττος (Μπρίγκος)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής
Σχ.-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Μαραμής-Παζώλης-Χρυσάφης (Δεσάρτης)
Ευόσμου 17.00 Αίας
Ευόσμου-Παπάγου Ξενικάκης-Κατωτικίδης-Ελευθεριάδης Πλ. (Παραλυκίδης)
ΝΕΜ BC Arena 17.00 ΝΕ
Μεγαρίδος-Μαρούσι Μηλαπίδης-Καλογερόπουλος Φ.-Στρέμπας (Ηπιώτης)
Στ, Καλαϊτζής 17.00
Πανερυθραϊκός-Ερμής Αγιάς Αναστασόπουλος Αντ.-Κατσαπρακάκης-Ασλανίδης
(Κυρτάτας)
Στρέφη 17.00
Τρίτων-Αμύντας Θεοδωρόπουλος-Σκαλτσής-Μαρτινάκος (Μωϋσιάδης)
Αγρινίου 17.00
Αγρίνιο-Καβάλα Δαρλαμήτσος-Καρπάνος-Μαρινάκης (Πατσαντζόπουλος)
Κυριακή 9/10
Ψυχικού 15.00
Ψυχικό-Κόροιβος Αμαλιάδας Κατραχούρας-Νάστος-Ρίζος (Μπίκας)
Α1 Γυναικών
Σάββατο 8/10
ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-Πρωτέας Β.
Ευφραιμίδης Στ.-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Παπαδόπουλος Ν.)
Κυριακή 9/10
Λευκάδας 13.00 Νίκη
Λευκάδας-Ελευθερία Μοσχάτου Λιότσιος-Τσακιράκη-Ασημακάκη (Κανελλόπουλος)
ΣΕΦ (αίθ. 5) 15.00
Ολυμπιακός-Παναθλητικός Θεοδωρόπουλος-Γεράνιος-Κουκουλεκίδης (Παυλόπουλος)
Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων Ζιώγας-Μαρινάκης-Χαϊνά (Ζώης)
Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ
Γιάννινα-Παναθηναϊκός Λουλουδιάδης-Δέλλας-Τσάνταλη (Καραδήμας)
Δευτέρα 10/10
3ο Άνω Λιοσίων 21.30
Εύνικος-Εσπερίδες Καλλιθέας Στρέμπας-Καλογριάς-Μαρτινάκος (Κουλούρης)
Β’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Σάββατο 8/10
Αντ. Φώτσης 17.00
Ηλυσιακός-Μίλων Αργυρούδης-Σιδέρης-Τζίμης (Αναστασίου)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ
Ζωγράφου-Αίολος Αγυιάς Πατρών Κουτσοδήμος-Χαϊνά-Αγγελής (Γολεγού)
Χ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη
Δ.-Παγκράτι Μπούκας-Χριστοδουλάκης-Βελέντζας (Παπαδόπουλος Στ.)
Νάξου 13.30 ΑΠΑΣ Νάξου Τα
Φανάρια-Εθνικός Σπυρόπουλος-Κούλης
Χ.-Τεφτίκης (Καραμπίνης)
Κάτω Αχαγιάς 19.00 Αχαγιά
82-Ένωση Ιλίου Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα (Μάρκου)
Παν. Χανιώτη 17.00
Μύκονος-ΝΕΟ Ληξουρίου Ραχιώτης-Ουσταμπασίδης-Αντωνιάδης (Κουνάνης)
2ος Όμιλος
Σάββατο 8/10
Β’ Πεύκης 17.00
Πεύκη-Διαγόρας Ρόδου Καρακάσης-Καμήτσος-Μαρουδιάς (Ζερβούδης)
Σοφία Μπεφόν 17.00 Π.
Φάληρο-Πανιώνιος Καραβίτης-Δελαγραμματικάς-Κιουλάφας (Διμπινούδης)
Αγ. Θωμά 17.00
Δούκας-Έσπερος Αναστασίου-Φραγκούλη-Παπαδόπουλος Χρ. (Ζαγκλής)
Στ. Βενέτης 17.00
Αιγάλεω-Πρωτέας Β. Τσαχάκης-Γεράνιος-Κονταράτος (Κουλούρης)
Τ. Βογιατζής 17.00
Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Αποστολίδης Β.-Φασόλης-Ναστούλης (Τεφτίκης)
Κυριακή 9/10
ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ
Χανιά-ΟΦΗ Σκανδαλάκης-Ξυλάς-Λεβεντάκος (Πετράκης)
3ος Όμιλος
Σάββατο 8/10
ΔΑΚ Βικέλας Μακρ. 17.00
Φίλιππος Β.-Βίκος Ιωαννίνων Λόρτος-Σιταρίδης-Τσαρδούλιας (Παπαδόπουλος Θ.)
Χαλκιοπούλειο 16.00
Έσπερος Λαμίας-Ολυμπιακός Βόλου Ζιώγας-Καλογριάς-Χρηστίδης Ηλ. (Χριστοδούλου)
Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη
Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών Μπακάλης-Κοντογιάννης-Βασιλόπουλος (Μηναρετζόπουλος)
Ιωαννίνων (Ν) ΑΓΣ
Ιωαννίνων-Ναύαρχος Βότσης Παπαγερίδης-Τσιαπλής-Παπανικολάου (Ιωακειμίδης)
Κατσιμήδου 17.00
Τρίκαλα-Αναγέννηση Καρδίτσας Κοϊμτζόγλου-Δολγύρας-Μπουγλός Π. (Γκαρτζονίκας)
Ρεπό: Δόξα Λευκάδας
4ος Όμιλος
Σάββατο 8/10
Μακεδονικού 17.00
Μακεδονικός-Πανσερραϊκός Ντούρας-Παπαγεωργίου-Θεοδωρίδης (Τοζακίδης)
Φ. Αμοιρίδης 17.00
Λεύκιππος Ξάνθης-Πολύγυρος Σαρακενίδης-Νέδογλου-Κολοκυθάς (Σαλικίδης)
Ευκαρπίας 16.30
Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά Λουλουδιάδης-Δέλλας-Καντερές (Αστρεινίδης)
Λ. Παπαδόπουλος 18.00
Σταυρούπολη-ΧΑΝΘ Ευφραιμίδης-Ταρενίδης-Ηλιόπουλος (Γκούμας)
11ο Δημ. Ευόσμου 18.00
ΔΕΚΑ-Μαχητές Πειραματικού Παπαθανασίου-Αγραφιώτης Γρ.-Τσάνταλη (Φωτιάδης)
Ρεπό: Γέφυρα
Γ’ Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Κυριακή 9/10
Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ
Ηστ-Πήγασος Θυρέας Καραμπιτσάκος-Τσάλας (Βαμβακάς)
Τέντα 17.00
Καλαμάτα-Γαλήνη Αχαϊας Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Ηλιόπουλος)
Κρύα Ιτέων 17.00 ΑΕ
Γλαύκου Εσπέρου-Ερμιονίδα Γαραντζιώτης-Δημουλάς (Θεοδοσόπουλος)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Δίων
Ο Κυπαρισσεύς Κώτσου-Πετράκης Γ. (Κυριόγλου)
Παναχαϊκής 17.00
Παναχαϊκή-Καλαμάτα 1980 Παπαγεωργίου Δημ.-Οικονόμου (Κοκορδάτος)
Κορίνθου 17.00 Παλαίμων
Κορίνθου-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κούλης Κ.-Εφραιμίδης (Ελένης)
2ος Όμιλος
Κυριακή 9/10
Π. Σαλπέας 17.00
Πορφύρας-ΚΑΟ Μελισσίων Ανδρεόπουλος-Τζιμινίδης (Παπαφωτίου)
Νάξου 17.00
Πανναξιακός-Αναγέννηση ΑΝΑΒΟΛΗ
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη Αυγερινός-Κουτίβης (Μπουρνάς)
Ν. Πέρκιζας 17.00
Χαλάνδρι-Κορωπί Σκουλαρίκης-Σπυρλιδάκης (Φαλούκας)
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Άρης
Νίκαιας Κηπώσης-Τσαϊρίδης (Ναλετάκης Γ.)
Ν. Πεντέλης 17.00
Πεντέλη-Πέρα Χρηστίδης Παύλ.-Πολάτογλου (Ζερβούδης)
3ος Όμιλος
Σάββατο 8/10
Χίου 18.00 ΦΟ Βροντάδου-Νίκη
Αμαρουσίου Χρόνης-Παπαδόπουλος Ανδ. (Παντελής)
Κυριακή 9/10
Ψυχικού 19.00 Ποσειδών Ν.
Ψυχικού-Ελευθερία Μοσχάτου Αδαμόπουλος-Καψιώχας (Κυρτάτας)
Διώνης 17.00
Πικέρμι-Μανδραϊκός Κουλουμπαρίτσης-Γέρος (Λιμνιάτης)
Μυτιλήνης 17.00 Αίολος
Μυτιλήνης-Αργοναύτης Τριγλίας Ραπτογιάννης-Βαγγάλης (Σαλαβός)
Καλύμνου 17.00 Ένωση
Αττάλου Καλύμνου-Ίκαρος Καλλιθέας Ασλανίδης-Αγγελής
Μιχ. Μουρούτσος 17.00
Δάφνη-Φοίνιξ Πειραιά Μπιτερνάς-Ιωάννου Γεωργ. (Σταματόπουλος)
4ος Όμιλος
Κυριακή 9/10
Κατσιμήδου 17.00
Τρίκαλα-Αγριά Παζώλης-Πάνος (Χλωρός)
Καναλακίου 17.00 Αχέρων
Καναλακίου-Ιωάννινα ΣΚ Λογοθέτης-Μπολάνος (Τσιγκέλης)
Ι. Πατάκης Νικ. 17.00
Νίκαια 2012-Αλμυρός Αγραφιώτης Γρ.-Γκαρτζονίκας (Βαρνάς)
Χρ. Καμπεράκης 17.00
Άμφισσα-ΚΑΕ Παραμυθιάς Δολγύρας-Παπαγιώτης (Χαράτσης)
Βόλου 17.00 Ανόρθωσις
Βόλου-Αμπελώνας 1986 Ηλιόπουλος-Κλεπουσνιώτου (Τσιργούλας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες
Παλαμά-Σοφάδες Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης (Τέγα)
5ος Όμιλος
Κυριακή 9/10
2ο Αλεξάνδρειας 17.00
Αλεξάνδρεια-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Τσαρδούλιας-Κούρογλου (Ντόγκας)
Κοζάνης 17.00 Εθνικός
Κοζάνης-Καστοριά Παπαθανασίου-Κασούμης (Πλεξίδας)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Μελίκη
Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Αργυρού)
ΣΣ Κατερίνης 17.00
Πιερικός Αρχέλαος-Όλυμπος Μπουγλός Π.-Αβραμίδου (Γιαμούζης)
Ιωνίας (κ.θ.) 17.00
Ιωνικός Ιωνίας-ΚουΠα Κιλκίς Τσιαπλής-Αναστασιάδης Π. (Σακελλαρίου)
Ρεπό: Αρετσού Καλαμαριάς
6ος Όμιλος
Κυριακή 9/10
Ανατόλια 17.00
Ανατόλια-Βασιλικά Θεσσαλονίκης Δικταπανίδης-Μιχέλης (Λαζαρίδης)
Κομοτηνής 17.00
Κομοτηνή-Γαλάτιστα Ξενικάκης-Ράπτης (Μπρίγκος)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ
Ευρώπη 87-Ασπίς Ξάνθης Κανελλίδης-Λαμπρέλλης (Θωμόπουλος)
Ξάνθης 17.00 Αρίων
Ξ.-Ελπίς Αμπελοκήπων Νέδογλου-Παπαδόπουλος Γρ. (Σαλικίδης)
Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ
Δράμας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Κώνης-Αναστασιάδης Γ. (Στουπίδης)
Αγ. Παύλου 17.00 Διγενής
Λακκώματος-Απόλλων Καλαμαριάς Καντερές-Νικολαϊδης (Μανιός)
0 Σχόλια