Μεγάλη ανατροπή με εκπληκτικό σερί στο τέλος και νίκη επί του Περιστερίου για το εφηβικό του ΠΑΟΚ-Το στατιστικό και φωτορεπορτάζ του αγώνα

Με εξαιρετική απόδοση στα τελευταία λεπτά οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 68-61 του Περιστερίου και πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Επτάμισι λεπτά πριν τη λήξη το σκορ ήταν 56-61 υπέρ της Αθηναϊκής ομάδας, όμως ο «Δικέφαλος» με σερί 12-0(!!!) με εκπληκτική άμυνα κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο.

Τανούλης και Χαρίτογλου ήταν οι πρωταγωνιστές της επίθεσης για τους νικητές με 25 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ 15 ριμπάουντ μάζεψε ο Καραγιαννίδης και έξι ο Κόνσουλας.

Διαιτητές: Σώμος-Θεονάς-Θεοδωρόπουλος Ρ.
Δεκάλεπτα: 11-10, 36-34, 54-55, 68-61
ΠΑΟΚ (Τζώρας): Μητρόπουλος 5, Τανούλης 25, Καραγιαννίδης 5 (15ρ), Κατσαμούρης 8, Κώνστας 2, Χαρίτογλου 19, Παναγιώτου, Αστεριάδης, Κονσούλας 4(6ρ), Κωνσταντινίδης
Περιστέρι (Παπαμάρκος): Διαμαντής 9, Παπαδημητρίου 4, Βησσαρίου 9, Πατρινός, Τόλα 13, Καλανιώτης 9, Καραμανλής 3, Ευσταθιάδης 10, Νάνος 4, Κακάβουλας