Δεύτερη ήττα για τους παίδες του ΠΑΟΚ στο Πανελλήνιο-Εχασαν στο συνεχόμενο ντέρμπι με 54-43 από τον Πανιώνιο-Το στατιστικό και φωτορεπορτάζ του αγώνα-Η κατάταξη και το αυριανό πρόγραμμα

«Λύγισαν» στην τελευταία περίοδο οι παίδες του ΠΑΟΚ που γνώρισαν την ήττα και από τον Πανιώνιο με 54-43, στο δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα, «ψαλιδίζοντας» κατά πολύ τις ελπίδες τους για τον τίτλο.

Οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης. Το τέλος της πρώτης περιόδου, όπως και αυτό του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τη διαφορά στη μικρότερη δυνατή τιμή της. Ο Πανιώνιος, έκανε ένα καλύτερο τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασε στη δεύτερη νίκη του.

Οι νικητές είχαν επιθετική πολυφωνία σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ από τον οποίο οι δύο συμπαίκτες με το ίδιο επίθετο (Κωνσταντινίδης) πέτυχαν τους 33 από τους 43 πόντους της ομάδας με τον Θοδωρή να ξεχωρίζει καθώς σημείωσε τους 24.

Διαιτητές: Σώμος-Σκούτας
Δεκάλεπτα: 17-16, 25-26, 40-36, 54-43
Πανιώνιος (Μελέτης): Παζιωτόπουλος, Ζουγανέλης, Μαράντης 6, Κοπακάκης, Γεωργόπουλος 8, Ανδρακάκος 9, Βασιλειάδης 4, Μπαρλιάς 6, Μπελιμέζης 9, Αφεντουλίδης, Γεωργίου 12
ΠΑΟΚ (Τζώρας): Τσελεπίδης, Κωνσταντινίδης Θ. 24(7τρ., 5ρ.), Κωνσταντινίδης Αν. 9, Αχτσής 1, Κωτοφόλης 2, Παλαμίδας, Καλλιοντζής 2, Παπαδόπουλος, Κοτσιόπουλος, Μαστοράκης 2, Μπρουζιώτης 3.