Νίκη στην παράταση επί του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση ο ΕΟ Σταρούπολης επικράτησε του Αστέρας Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη με 54-50. Οι νικητές ήταν μπροστά στα πρώτα λεπτά και ξαναπροηγήθηκαν στο  38ο λεπτό.

Με  τρίποντο της Σιφναίου ο Αστέρας ισοφάρισε, όμως στην παράταση ο ΕΟΣ ήταν καλύτερος και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την αποβολή της Παπαδοπούλου με πέντε φάουλ και της Ζαμπουρίδου με δύο τεχνικές ποινές στο τέταρτο δεκάλεπτο.
Δεκάλεπτα: 12-11, 18-24, 25-34, 45-45(κ.α.), 54-50
Διαιτητές: Μαγή-Σκρίνος
ΕΟ Σταυρούπολης (Δρακουλίδης): Αντωνιάδου, Πεχλιβανίδου 8, Βέκιου, Χατζηαράπη, Μαγδαλιανίδου, Πετρίδου 8, Σταυρίδου 14(1), Κελεκίδου 2, Παπαδοπούλου Ε. 19(2), Τσιλιφώνη 3(1).
Αστέρας Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη (Παλαμουτίδου-Νικολαΐδης): Γκαβέζου 8, Σιφναίου 6(2), Δημητριάδου 3, Ζαμπουρίδου 8, Παπαδοπούλου 22, Αναγνώστου 3, Γραβάνη 2, Καμπερίδου.