5 Μαΐ 2019

Σημαντικές ατομικές διακρίσεις για τους εφήβους του Αρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Η εφηβική ομάδα του Αρη κατέκτησε την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Ελευθερούπολη. Υπήρξαν όμως και ατομικές διακρίσεις των αθλητών σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες, κάτι που δείχνει πολλά.

Δείτε τις δηλώσεις και στιγμιότυπα του αγώνα, Φίλιππος Βέροιας-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δείτε την παράταση του αγώνα Σ.Α. Στρατωνίου-Ίκαροι Σερρών 76-70 για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Φωτορεπορτάζ από την τελετή λήξης και τις απονομές στο Πανελλήνιο Νεανίδων της Ιστιαίας

ΜΕΝΤ-Νεάνιδες Παναθλητικού για τον τελικό κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ, ζωντανά από την Καλαμαριά

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Τα αποτελέσματα, τα φύλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τρίτη θέση στην Α1 γυναικών για τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε με 91-67  εκτός έδρας της Νίκης Λευκάδας και με 3-1 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις κατέλαβε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Πανελλήνιο Εφήβων: Η τελετή λήξης-MVP ο Ποκουσέφσκι-Πρώτος σκόρερ ο Κουρτίδης

Με την παράταξη των πέντε ομάδων στο παρκέ του γηπέδου της Ελευθερούπολης (ο έκτος Κολοσσός Ρόδου, παρέλαβε τα αναμνηστικά και αποχώρησε μετά το παιχνίδι του για να προλάβει το αεροπλάνο) ξεκίνησε η τελετή λήξης των αγώνων.

Η τελετή λήξης στο Πανελλήνιο Νεανίδων-MVP η Μπουντούρη-Πρώτη σκόρερ η Δασκουλίδου

Με την παράταξη των ομάδων στο παρκέ του Κλειστού Γυμναστηρίου Ιστιαίας άρχισε η τελετή λήξης των αγώνων του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Πρωταθλητής Ελλάδας στους εφήβους ο Ολυμπιακός-Επικράτησε με 87-49 της Ασπίδας Ξάνθης-Τι δήλωσε ο Αλεξέι Ποκουσέφσκι-Φωτορεπορτάζ και το στατιστικό του αγώνα

Τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στους εφήβους κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 87-49 της Ασπίδας Ξάνθης με στο τελευταίο παιχνίδι του Πανελληνίου Πρωταθλήματος της Ελευθερούπολης.

Πανελλήνιο Εφήβων: Το πανόραμα των αγώνων και η τελική βαθμολογία

Το πανόραμα των αγώνων της Τελικής Φάσης του 46ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων που ολοκληρώθηκε στην Ελευθερούπολη έχει ως εξής:

Δεύτερη θέση στο Πανελλήνιο Νεανίδων για τον Παναθηναϊκό-Επικράτησε με 70-40 του Σύλλα Αιδηψού-Τι δήλωσαν οι προπονητές των δύο ομάδων-Το στατιστικό του αγώνα και φωτογραφίες

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων που φιλοξενήθηκε στην Ιστιαία, επικρατώντας στο τελευταίο αγώνα του Σύλλα Αιδηψού με 70-40.

Ολυμπιακός-Ασπίδα Ξάνθης για το Πανελλήνιο Εφήβων, ζωντανά στις 14:00 από την Ελευθερούπολη

Ανετη επικράτηση για το Περιστέρι επί του Κολοσσού Ρόδου (86-63) στο Πανελλήνιο Εφήβων-Στη δεύτερη θέση η ομάδα της Αθήνας-Τι δήλωσαν οι προπονητές των δύο ομάδων-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορτάζ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του το Περιστέρι στο Πανελλήνιο Εφήβων καθώς επικράτησε με 86-43 του Κολοσσού Ρόδου και λογικά κατακτά τη δεύτερη θέση.

Αήττητος πρωταθλητής ο Πρωτέας Βούλας στο Πανελλήνιο Νεανίδων-Επικράτησε και του Πιερικού Αρχέλαου με 70-46-τι δήλωσαν οι προπονητές των δύο ομάδων-Φωτορεπορτάζ και το στατιστικό του αγώνα

Αήττητος ο Πρωτέας Βούλας κατέκτησε την πρώτη θέση του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία. Στον πέμπτο και τελευταίο της αγώνα η ομάδα της Βούλας επικράτησε με 70-46 του Πιερικού-Αρχέλαου.

Παναθηναϊκός-Σύλλας Αιδηψού για το Πανελλήνιο Νεανίδων, ζωντανά στις 13:00 από την Ιστιαία

Χάλκινο μετάλλιο οι έφηβοι του Αρη-Επικράτησαν του Προμηθέα Πάτρας με 70-65-Τι δήλωσαν Μπουσβάρος και Βλάσιος-Φωτορεπορτάζ και το στατιστικό του αγώνα

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής του 46ου Πανελληνίου Εφήβων που ολοκληρώνεται σήμερα στην Ελευθερούπολη πέτυχε ο Αρης, καθώς επικράτησε με 70-65 του Προμηθέα Πάτρας και βρίσκεται πολύ κοντά στην τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Περιστέρι-Κολοσσός Ρόδου για το Πανελλήνιο Εφήβων, ζωντανά στις 12:00 από την Ελευθερούπολη

Τρίτες στην Ελλάδα οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Επικράτησαν με 82-56 του ΟΑ Χανίων-Τι δήλωσαν Μασλαρινός και Μανουσάκης-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορτάζ

Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε την τρίτη θέση του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία, καθώς επικράτησε των Χανίων με 82-56.

Πρωτέας Βούλας-Πιερικός Αρχέλαος για το Πανελλήνιο Νεανίδων, ζωντανά στις 11:00 από την Ιστιαία

Αρης-Προμηθέας Πάτρας για το Πανελλήνιο Εφήβων, ζωντανά στις 10:00 από την Ελευθερούπολη

ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων για το Πανελλήνιο Νεανίδων, ζωντανά στις 09:00 από την Ιστιαία

Δείτε την τελετή λήξης του 46ου Πανελληνίου Εφήβων ζωντανά στις 15:30 από την Ελευθερούπολη

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Β΄και Γ΄ Εθνική ανδρών και την Α1 γυναικών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής: