13 Απρ 2019

Εντυπωσιακή η τελετή έναρξης στο παγκόσμιο σχολικό της Κρήτης

Μια φαντασμαγορική τελετή έναρξης που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την πρώτη μέρα του Παγκοσμίου Σχολικού Πρωταθλήματος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παγκορασίδων Απόλλων Καλαμαριάς-Αριστοτέλης Σταυρού

Όλα τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας του Παγκόσμιου Σχολικού Πρωταθλήματος και το αυριανό πρόγραμμα

«ΔΥΟ ΑΟΡΆΚΙΑ» HALL 2

Νέα επιτυχία για τον Ηρακλή στην Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων Φοίνικας Καλαμαριάς-Ναύαρχος Βότσης

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παγκορασίδων Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης-ΠΑΟΚ

Πετρίδου: «Σημαντικό παιχνίδι με τον Πανιώνιο»

H Ευαγγελίνα Πετρίδου του Ηρακλή δήλωσε για την αυριανή αναμέτρηση με τον Πανιώνιο:

Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός από την 16αδα για τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου στο Παγκόσμιο της Κρήτης

Ούτε στο δεύτερο παιχνίδι τους ήταν αυτές που έπρεπε τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου που γνώρισαν νέα ήττα αυτή τη φορά από το Ισραήλ με 31-64 και έτσι αποκλείστηκαν από τις 16 καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης.

Εύκολο πέρασμα από το Ρέθυμνο για την Αγία Παρασκευή-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 19η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών η Αγία Παρασκευή νίκησε με 83-61 το Αρκάδι Ρεθύμνου.

Ελληνικό Κολέγιο-Ισραήλ για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, λεπτό προς λεπτό στις 15:30 από το Ηράκλειο Κρήτης

Με αντίπαλο το Ισραήλ συνεχίζουν στις 15:30 τις υποχρεώσεις τους στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα της Κρήτης τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου. Το μπλογκ που είναι το μοναδικό μέσο που βρίσκεται καθημερινά στους αγώνες, θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξή του.

Τα σενάρια ανόδου και υποβιβασμού στη Β και Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μία στροφή έμεινε για τη λήξη των Πρωταθλημάτων της Β και Γ1 ΕΚΑΣΘ και το Basketmaniak παρουσιάζει τα σενάρια ανόδου και υποβιβασμού.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-GBA

Εντυπωσιακή «αυλαία» στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λυκείων για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη-Επικράτησαν με 97-30 του Αζερμαπαϊτζάν

Με επιβλητικό τρόπο ξεκίνησαν την υποχρεώσεις τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λυκείων οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη που επικράτησαν με 97-30 του Αζερμπαϊτζάν.

Πρεμιέρα στο Παγκόσμιο σχολικό με ήττα για τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου

Δεν τα κατάφεραν στον πρώτο τους αγώνα τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου που γνώρισαν την ήττα από τη Νέα Ζηλανδία με 41-58. Οι νικήτριες ήταν καλύτερες, πήραν προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στην Ελληνική ομάδα που παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενόμενου.

Ελληνικό Κολέγιο-Νέα Ζηλανδία για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, λεπτό προς λεπτό στις 11:00 από το Ηράκλειο Κρήτης

Με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία αρχίζουν σήμερα στις 11:00 τις υποχρεώσεις τους στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα της Κρήτης τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου. Το μπλογκ που είναι το μοναδικό μέσο που βρίσκεται καθημερινά στους αγώνες, θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξή του.

Αζερμπαϊτζάν-Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, ζωντανά στις 12:30 από το Ηράκλειο Κρήτης

Τα παιχνίδια των παμπαίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, την Α2 και τη Γ΄ Εθνική ανδρών, καθώς και την Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ανετο «διπλό» στη Χαλάστρα για τον Δημόκριτο

Εύκολα ο Δημόκριτος πέρασε και από την Χαλάστρα επικρατώντας του τοπικού  Πύργου με 53-73

Συνεχίζει το σερί η ΗΟΟΡ

Δέκατη συνεχόμενη νίκη για το αντρικό της ΗΟΟΡ και τρίτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ μετά την επικράτηση με 86-68 επί του ΑΣΚ Λαγκαδά. Παίζοντας πολύ καλό και όμορφο μπάσκετ κατά διαστήματα η νικήτρια ομάδα έφτασε σε μία ακόμα νίκη και προετοιμάζεται για τους αγώνες ανόδου.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα Αστέρας Πλαγιαρίου-GBA για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Παπαβασιλείου: "Να είμαστε ανταγωνιστικοί για να πάρουμε τη νίκη"

ΑΕΕ Τούμπας: «Σφυρίζουν όποτε δουν γραμμή, ακόμη και χωρίς πόδι»

Με το γνωστό της ύφος και με… βίντεο η ΑΕΕ Τούμπας αναφέρει τα παράπονα από τη διαιτησία στον τελευταίο της αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο: