6 Απρ 2019

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα νέων Ναύαρχος Βότσης-GBA

Οι δηλώσεις προπονητών και παικτών μετά τον αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης–ΑΟ Αμύντας για την Α2 ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα μίνι κοριτσιών ΠΑΟΚ-Απόλλων Καλαμαριάς

Οι δηλώσεις μετά τον αγώνα Καστοριά-Ψυχικό για την Α2 ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων GBA-Μαντουλίδης 2

Πρωτάθλημα και άνοδος στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών για τον Εθνικό Λαγυνών

Άξιος πρωταθλητής ανακηρύχθηκε ο Εθνικός Λαγυνών και… μαθηματικά δύο αγωνιστικές πριν τελειώσει το πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών και πιο συγκεκριμένα από το βράδυ της Παρασκευής όταν νίκησε σε ένα πραγματικό ντέρμπι την Αναγέννηση Φλόγας στην παράταση με 83-91(79-79 κ.α.).

Δίκαια επικράτηση για τον Πυρσό Αγίας Τριάδας-Μα το ζόρι συμπλήρωσε πεντάδα η Νέμεσις

Σημαντική νίκη στο Αγγελοχώρι για τον Πυρσό Αγίας Τριάδας που επικράτησε με 60-47 της Νέμεσης. Μέχρι πέντε λεπτά πριν την έναρξη είχαν παρουσιαστεί στο γήπεδο μόνο τρεις παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας, ακριβώς με την έναρξη ήρθαν άλλοι δύο, και πέντε λεπτά μετά την έναρξη γίνανε επτά.

Ηττα στην Αμαλιάδα για τον Ηρακλή-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών είναι τα εξής:

Κόροιβος-Ηρακλής για την Α2 ανδρών, ζωντανά από την Αμαλιάδα

Τα αποτελέσματα όλων των χθεσινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Σημαντική επιτυχία του ΑΣΚ Λαγκαδά

Εχοντας σημαντική διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Φρυγανιώτη με 62-52.

Νίκη ανόδου για τους άνδρες του Καλοχωρίου

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο οι άνδρες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στο Καλοχώρι με 81-54 του Πύργου Χαλάστρας.

Τα παιχνίδια των παμπαίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1 και την Α2 ανδρών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

“Η κορυφή έχει «κιτρινόμαυρο» φόντο!-Οι παίκτες του Δημήτρη Μπουσβάρου έδειξαν τον δρόμο”-Αφιέρωμα του Στέλιου Παρθενάκη στη “Metrosport” για το εφηβικό του Αρη

Ο μπασκετικός Αρης μπορεί να απέχει τον τελευταίο καιρό από κάποιον τίτλο, αλλά τα τμήματα υποδομής και πιο συγκεκριμένα οι παίκτες του Δημήτρη Μπουσβάρου έδειξαν τον δρόμο.

Περίπατος για τον ΓΣ Ηλιούπολης

Νίκη για τον ΓΣ Ηλιούπολης εκτός έδρας με αντίπαλο την Αρμενική και τελικό σκορ 97-47.

Τι δήλωσε ο Γιάννης Κακιούζης για τον αγώνα των Ικάρων Σερρών με το Αγρίνιο

Δια χειρός Κεραμάρη, νίκη για την Ελβετία 2005

Έχοντας έναν εκπληκτικό Βαγγέλη Κεραμάρη ο οποίος σημείωσε 40 πόντους με 7 τρίποντα η Ελβετία 2005 επικράτησε εκτός έδρας του Βίκτωρα με 64-78. Η ομάδα της Ελβετίας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι υπό τις οδηγίες του Νίκου Φακαλή και ξέφυγε από την αρχή στο σκορ.

Ανετη επικράτηση για την ΗΟΟΡ

Εχοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, η ΗΟΟΡ επικράτησε εκτός έδρας των Κενταύρων με 82-62.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Δημόκριτος

Με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Δημόκριτος επικράτησε του αξιόμαχου Αγίου Γεωργίου Νεοχωρούδας με 82-54

Ονειρική εμφάνιση και νίκη του ΠΑΟΔ

Εξαιρετική απόδοση του ΠΑΟΔ και νίκη εκτός έδρας απέναντι στη πολύ δυνατή ομάδα του Θριάμβου Ταγαράδων, με 76-58.