1 Απρ 2019

Σημαντική επιτυχία για το Ασβεστοχώρι

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι το Ασβεστοχώρι επικράτησε με 69-66 του Γαλαξία. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία με μικρή όμως διαφορά.

Το ήθελε περισσότερο η Ελπίδα Αμπελοκήπων

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ελπίδα Αμπελοκήπων επικράτησε του ήδη πρωταθλητή Κεραυνού Αγίου Παύλου με 87-78. Οι νικητές πήραν στο τρίτο δεκάλεπτο διαφορά 15 πόντων και έφθασαν καθαρά στη νίκη.

Πρωταθλητής και στις κορασίδες της ΕΚΑΣΘ ο ΠΑΟΚ-Επικράτησε άνετα με 62-40 του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 62-40 του Αστέρα Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη στο τελευταίο παιχνίδι του φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ και κατέκτησαν τον τίτλο.

Βήμα σωτηρίας για τα Βασιλικά

Σημαντική νίκη στη ΜΕΝΤ για τα Βασιλικά που επικράτησαν με 80-73 της ΑΕΕ Τούμπας. Οι νικητές ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενοι την απουσία του Ταρπάγκου από τους γηπεδούχους προηγήθηκαν με 53-36.

Δίκαια επικράτηση για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 71-63 του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους τέσσερις στην τρίτη περίοδο, αλλά στη συνέχεια η διαφορά ήταν μεταξύ 4 και 9 πόντων.

Τρίτες στη Θεσσαλονίκη με φοβερή ανατροπή οι κορασίδες του Παναθλητικού

Με μια εκπληκτική εμφάνιση στο τελευταίο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Παναθλητικού επικράτησαν του Αρη με 61-58 κατακτώντας την τρίτη θέση στη Θεσσαλονίκη, ξεσπώντας παράλληλα σε τρέλα πανηγύρια τόσο για την επιτυχία όσο και για τον τρόπο που ήρθε αυτή με μια απίστευτη ανατροπή.

Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης-ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, ζωντανά στις 21:00 από την Θέρμη

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

«Σεληνιασμένος» ο Εθνικός Λαγυνών

«Σεληνιασμένος» ήταν ο Εθνικός Λαγυνών απέναντι στον ΑΣΚ Λαγκαδά κερδίζοντας τον  με 98-55 στον εικοστό πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα της Γ1 ανδρών. Οι νικητές έκαναν το «21 στα 21», έχουν 42 βαθμούς και περιμένουν τον επόμενο αγώνα για να συνεχίσουν το αήττητο σερί τους.

Δείτε το φοβερό buzzer beater του Βασίλη Χαρτώνα στον αγώνα μίνι αγοριών Δόξα Δρυμού-Μακαμπή

Κοντά στην «οκτάδα» οι παίδες του ΒΑΟ

Για την φάση των «16» στο πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ, ο ΒΑΟ επικράτησε εκτός έδρας του Ελληνικού Κολεγίου με 60-44

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-ΧΑΝΘ 63-67 για την Β' Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Ηρακλής-ΧΑΝΘ 68-72

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα παίδων ΠΑΟΚ-Άρης 51-65

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Aπόλλων Καλαμαριάς-Μακαμπή για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Παναθλητικός-Αρης για την τρίτη θέση του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, ζωντανά στις 19:00 από την Θέρμη

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Καλφόγλου από τον αγώνα Νίκη Βόλου-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Προπόνηση κλιμακίου Νότου της Εθνικής παίδων

Την Τετάρτη 3 Απριλίου και ώρα 16.30 στο προπονητήριο του ΟΑΚΑ θα πραγματοποιηθεί προπόνηση του κλιμακίου της Εθνικής παίδων Νότου. Οι αθλητές που καλούνται είναι:

Οι πρώτες της στατιστικής στην Α1 Γυναικών

Μετά την ολοκλήρωση της 19ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες στατιστικά, αθλήτριες είναι:

Συνεχίζει το σερί ο Νέστορας

Νέα νίκη για το Νέστορα, που αυτή τη φορά επικράτησε στην κοινή έδρα της Μίκρας, των Αλιγατόρων με 65-55.

Οι τελικοί των κορασίδων και τα παιχνίδια για την Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Ευχαριστήριο του ΚΣ Γέφυρας

Το ΔΣ του ΚΣ Γέφυρας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τον πρόεδρο της Νίκης Βόλου, Μπάμπη Τουτουτζόγλου και όλο το ΔΣ για την άψογη φιλοξενία που είχε όλη η αποστολή της ομάδας στο κρίσιμο σημερινό ματς.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Χαλκηδόνα-Ικαροι Σερρών και οι δηλώσεις Σιόλογκα και Κακιούζη

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής στην ΕΚΑΣΘ

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Διπλό» στον Αγιο Αθανάσιο για το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας

Εκτός έδρας νίκη για το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας επί του Αγίου Αθανασίου με 66-56 για το πρώτο παιχνίδι της φάσης των 16 καλύτερων ομάδων της ΕΚΑΣΘ.

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για το παιδικό του Αρη-Επικράτησε εκτός έδρας με 65-51 του ΠΑΟΚ

Μεγάλη νίκη στο PAOK Sports Arena για τους παίδες του Αρη που επικράτησαν με 65-51 του ΠΑΟΚ και απέκτησαν σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στην «οκτάδα».