2 Μαρ 2019

Σημαντικό βήμα πρόκρισης για τις κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη επικράτησαν με 77-39 και έκαναν το μεγάλο άλμα για την πρόκριση στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων GBA 3-Παναθλητικός

Στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ οι κορασίδες του Αρη

Πρόκριση στο φάιναλ-φορ με δεύτερη άνετη νίκη αυτή τη φορά εκτός έδρας επί της ΜΕΝΤ (55-39) για τις κορασίδες του Αρη. Οι «κίτρινες» παίζοντας ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα, δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στη «Ενωση».

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων Μαντουλίδης 3-ΠΑΟΚ 2

«Φόρτσαραν» στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Η βαθμολογία του ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Με φοβερή εμφάνιση στην τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 7-20), οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων επικράτησαν στο Βόλο της Νίκης με 61-55.

Συνεχίζει αήττητη στον δεύτερο γύρο η Νίκη Λευκάδας-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών-Τι δήλωσε ο Νίκος Δουβίτσας

Το 5/5 στον δεύτερο γύρο και την έκτη διαδοχική νίκη πέτυχε η Νίκη Λευκάδας στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, καθώς  επικράτησε εντός έδρας το μεσημέρι του Σαββάτου του Σπόρτιγκ με 66-44.

Ανετη επικράτηση επί της Καστοριάς για τον Ηρακλή-Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α2 Ανδρών

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

«Πέρασε» από τα Χανιά ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής στην Α2 γυναικών ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου επικράτησε με 74-69 του ΟΑ Χανίων.

«Επεισοδιακό πέρασμα» από τα Κουφάλια για τον Μάρκο Μπότσαρη

Υστερα από ένα επεισοδιακό ματς όπου κρατήθηκαν τα δελτία των Μάντσου και Φλαρούντζου από κάθε ομάδα, ο Μάρκος Μπότσαρης επικράτησε στα Κουφάλια του ΓΑΣ με 79-63.

Νίκη για τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο Αχιλλέας Θερμαϊκού, επικράτησε του Ποσειδώνα Καλαμαριάς με 61-56.

Μιχαηλίδης: «Πρέπει να υπερβάλλουμε εαυτούς, ευχής έργον η βοήθεια του κόσμου»

Ο Απόλλων Καλαμαριάς την Κυριακή (3/3, 18.00) θα υποδεχτεί τον Π.Σ. Ευκαρπίας ο οποίος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι μίλησε στο mgskapollon.gr ο συνεργάτης του Γιάννη Χατζούλη, Άλκης Μιχαηλίδης. Συγκεκριμένα ο Έλληνας κόουτς δήλωσε:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΣ Πανόραμα-ΑΟΜ Πυλαίας 81-79 για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα παιχνίδια των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών, καθώς και την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ηρακλής-ΑΣ Καστοριά για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το "Ιβανώφειο"

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η ΗΟΟΡ

Καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η ΗΟΟΡ επικράτησε εντός έδρας της Προοδευτικής με 72-53.

Ανετο «διπλό» στην Ηλιούπολη για το Καλοχώρι

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου επικράτησε στην Ηλιούπολη του ΓΣ με 74-51.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ηρακλής: «Ολοι στο γήπεδο για τον Κώστα»

Ο αγώνας με την Καστοριά, αύριο στις  5, στο Ιβανώφειο, δε θα είναι ένα απλό ραντεβού για τον κόσμο του Ηρακλή. Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση, «για ακόμη μία φορά θα αποδείξει ότι ξέρει να στέκεται δυνατά στο πλευρό ενός συνανθρώπου μας, ενός συνοπαδού, ενός Ηρακληδέα, που η μοίρα έπαιξε άσχημο παιχνίδι.

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία ο Αριστοτέλης Επανομής

Μετά το τέλος του αγώνα με τον Αχιλλέα Τριανδρίας, ο Αριστοτέλης Επανομής εξέδωσε ανακοίνωση και προσκόμισε το βίντεο της τελευταίας φάσης αναφέροντας τα εξής: