20 Φεβ 2019

«Πέρασε» από τη Θέρμη ο Φρυγανιώτης-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα

Εχοντας διαφορά γύρω στους δέκα πόντους σε όλο το παιχνίδι και με τη Στεργίου να πετυχαίνει πάλι τους μισούς πόντους, ο Φρυγανιώτης επικράτησε στη Θέρμη του Θερμαϊκού με 48-41.

Χωρίς πρόβλημα στον Σταυρό ο Ζέφυρος

Εχοντας διψήφια διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, ο Ζέφυρος επικράτησε στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 54-26.

Εύκολο βράδυ για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε εύκολα με 51-37 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Οι διαιτητές των αγώνων των Εθνικών κατηγοριών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές των αγώνων της σε όλες τις κατηγορίες που είναι:

Ανετο «διπλό» για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και αυξάνοντας τη διαφορά σε διψήφιο σκορ μετά τη δεύτερη περίοδο, ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε εκτός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 56-45.

Αβενίντα-Ολυμπιακός για την Ευρωλίγκα γυναικών, ζωντανά από την Ισπανία

Οι δηλώσεις Σκουρτόπουλου, Κασελάκη, Κόνιαρη μετά την προπόνηση της Εθνικής Ανδρών

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Θανάσης Σκουρτόπουλος, ανακοίνωσε πως οι Γιαννούλης Λαρεντζάκης και Δημήτρης Κατσίβελης θα είναι εκτός δωδεκάδας για την αναμέτρηση της Εθνικής ομάδας με τη Γεωργία την Πέμπτη (21/2, 20:30) στα «Δύο Αοράκια» για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019. Δείτε τι δήλωσε ο προπονητής της ελληνικής ομάδας, όπως και από πλευράς παικτών οι Λεωνίδας Κασελάκης και Αντώνης Κόνιαρης:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Πετρίδου: «Να πάρουμε τη νίκη και με τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου»

H Ευαγγελίνα Πετρίδου του Ηρακλή δήλωσε για τον επόμενο αγώνα της ομάδας της με τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου:

Αλλαγή ώρας σε αγώνα Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ- ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 24/02/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο  Κλειστό Γυμναστήριο Καλλιθέας Ρόδου.

Διαδικτυακές μεταδόσεις αγώνων Εθνικών κατηγοριών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Αλέξανδρος Συκεών 66-51

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου των Εθνικών Παμπαίδων (γεν. 2004 και 2005)

Tο κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου  στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι:

Τα ζευγάρια της ΒΑ’ φάσης παίδων της ΕΚΑΣΘ-Τι προβλέπεται από την προκήρυξη

Β’ ΦΑΣΗ

Β-Α

Οι ομάδες των δύο πρώτων ομίλων θα αγωνιστούν μεταξύ τους σε δύο αγώνες (μέσα – έξω) για την τελική κατάταξη 1-18 ως εξής:

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Η κλήρωση του Παγκοσμίου Κυπέλλου U19-Με Ρωσία, Αργεντινή και Φιλιππίνες η Ελλάδα-Τι δήλωσαν Βασιλακόπουλος, Αρναουτάκης, Λαμπρινός, Μπουρούσης, Βασιλόπουλος, Παπαμακάριος-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε στο Ηράκλειο η κλήρωση για το Παγκόσμιο Κύπελλο U19, που θα φιλοξενηθεί στην Κρήτη από τις 29 Ιουνίου ως τις 7 Ιουλίου. Η ελληνική ομάδα κληρώθηκε στον τρίτο όμιλο απέναντι σε Ρωσία, Αργεντινή και Φιλιππίνες.

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της Τρίτης στην ΕΚΑΣΘ, σε Γ1 ανδρών, νέους, παίδες και παμπαίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής: