17 Φεβ 2019

Συνέχισε το σερί ο Νέστορας

Τη δεύτερη συνεχόμενη και τέταρτη νίκη στα έξι ματς του δεύτερου γύρου πέτυχε ο Νέστορας, επικρατώντας 89-62 της μαχητικής ομάδας του Πυρσού Αγίας Τριάδας.

Η βασιλόπιττα του ΑΣ Πανόραμα

Πραγματοποιήθηκε χθες η εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας του ΑΣ Πανόραμα παρουσία πολλών προσκεκλημένων.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός για την Α2 γυναικών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου 79-82 για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς για την Α2 γυναικών

Εύκολο «διπλό» στον Σταυρό για τις γυναίκες του Θερμαϊκού Θέρμης-Φωτορεπορτάζ του Σταύρου Αμουτζίδη-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Αυξάνοντας τη διαφορά σε μεγάλα επίπεδα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι γυναίκες του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 58-27.

Αήττητες στην κανονική περίοδο οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Η τελική βαθμολογία-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από το παιχνίδι με την ΑΕ Πυλαίας

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε με 70-24 της ΑΕ Πυλαίας και τερμάτισε αήττητος στην προκριματική φάση.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ Χανίων – Αρκάδι Ρεθ. 73-66

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)

Τα αποτελέσματα, τα φύλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Δύσκολα ο Ολυμπιακός τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Τι δήλωσαν Παντελάκης και Τίκβιτς

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε μέσα στη Δάφνη Αγίου Δημητρίου αλλά στο τέλος πήρε την νίκη με κορυφαία την Τόμας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α1 γυναικών

Ανάσα για τον Ηρακλή κόντρα στα Καλύβια

Σπουδαίος ο Ηρακλής, έχοντας στον πάγκο του τον περσινό προπονητή που τον οδήγησε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α2 και την άνοδο, Παναγιώτη Λαμπρόπουλο, νίκησε με 64-62 και έβγαλε πάθος σε ένα ματς που μπορούσε να πάρει και πήρε.

Χωρίς πρόβλημα ο ΠΑΣ Γιάννινα τον Πανσερραϊκό

Με νταμπλ σκορ νίκησε ο ΠΑΣ Γιάννινα τον Πανσερραϊκό σε μια αναμέτρηση χωρίς ενδιαφέρον.

Εύκολα ο Πανιώνιος τον Αθηναϊκό

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Πανιώνιος πέρασε από την έδρα του Αθηναίκού με 65-83.

Δύσκολα η Ελευθερία Μοσχάτου τον Σπόρτιγκ

Η Ελευθερία Μοσχάτου κέρδισε δύσκολα τον Σπόρτιγκ με 62-59.

Αφεντικό ο ΠΑΟΚ και με τις Εσπερίδες

Ο Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε μέσα στην Ολύμπια Λάρισας

Ο Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε μέσα στην Ολύμπια Λάρισας με 46-57.

Πέρασε από τον Πιερικό/ Αρχέλαο ο Αστέρας/ Μαντουλίδης

Σημαντική επιτυχία για τον Αστέρα Ιπποδρομίου/Μαντουλίδη, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, καθώς επικράτησε με 70-57 του Πιερικού Αρχέλαου με κορυφαίες για τις δύο ομάδες τις Τελίδου και Καζαντζή Β.

Αήττητος ο Παναθλητικός Συκεών και στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Με κορυφαίες τις Θωμά και Αντωνιάδου ο Παναθλητικός Συκεών πέρασε με 51-68 από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου.

Περίπατος Αρη στον Ολυμπιακό Βόλου

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Αρης πέρασε με το επιβλητικό 40-85 από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό της Αρετσούς

Εντυπωσιακοί μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι της Αρετσούς επικράτησαν άνετα του Μαραθώνα με 86-48.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης–Ερμής Αγιάς Λάρισας 66-59 για την Α2 ανδρών

Παρά τέσσερα… εκατό για το παιδικό της ΧΑΝΘ

Εντυπωσιακοί οι παίδες της ΧΑΝΘ επικράτησαν με 96-25 στη Νεάπολη του ΠΚ.

«Πέρασαν» από τη Σταυρούπολη οι έφηβοι της Αρμενικής

Εχοντας μικρό προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο, οι έφηβοι της Αρμενικής επικράτησαν εκτός έδρας της Σταυρούπολης Ε.Κ. με 51-56.

Ελευθερία Μοσχάτου-Σπόρτιγκ για την Α1 γυναικών, ζωντανά από το Μοσχάτο

Νέα επικράτηση των εφήβων του Αρη-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα και στιγμιότυπα από το παιχνίδι με τη Νέα Ραιδεστό

Με εξαιρετική απόδοση στη δεύτερη και την τρίτη περίοδο, οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν με 79-70 της Νέας Ραιδεστού.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Ποσειδών Καλαμαριάς-Αχιλλέας Θερμαϊκού 72-61

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός για την Α2 γυναικών Βορρά, ζωντανά την Κυριακή στις 13:00 από το Νέο Ρύσιο

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών και αγώνες για την Β΄ και τη Γ΄ Εθνική ανδρών και τις Α1, Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Χαλκηδόνα-Φίλιππος Βέροιας για την Β΄ Εθνική ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από την Χαλκηδόνα

Εντυπωσιακή συμμετοχή στη πίτα του Ηρακλή-Ολες οι βραβεύσεις-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Σε οικογενειακό κλίμα και με μεγάλη συμμετοχή ο Ηρακλής έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του, παρουσία πολλών παιδιών και γονέων της Ακαδημίας, βετεράνων αθλητών, παραγόντων, εκπροσώπων της πολιτικής σκηνής, αλλά και αθλητών της Ανδρικής, της Γυναικείας και των αγωνιστικών τμημάτων της Ακαδημίας.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα εφήβων Μαντουλίδης-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 69-49

Εντυπωσιακή επικράτηση των εφήβων του ICBS

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι έφηβοι του ICBS επιβλήθηκαν της Eλπίδας Αμπελοκήπων με 88-32.

«Ανέβασε στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 70-65.

Οι δηλώσεις Σταυρόπουλου, Σπυρόπουλου, Καλαμπάκου και Λίβανου για το παιχνίδι Χ.Τρικούπης-Ερμής Αγιάς της Α2 ανδρών